“Sāku piebremzēt, mašīnu strauji sanesa!” Mikroautobuss izbrauc cauri žogam un notriec divas sirmgalves

1 komentārs
“Sāku piebremzēt, mašīnu strauji sanesa!” Mikroautobuss izbrauc cauri žogam un notriec divas sirmgalves

Ceturtdien Ķengaraga iedzīvotāji, kuri ap plkst. 11.00 devās uz Aglonas ielas pieturu Maskavas ielā, lai iekāptu sabiedriskajā transportā, redzēja šķebinošu skatu pie pieturas soliņa. Asins peļķes parādīšanos sākotnēji bija grūti izskaidrot.

Palūkojoties apkārt, pāris metrus tālāk bija redzamas nesenas avārijas sekas. Izprast, kā automašīnas detaļas nonākušas uz tramvaja sliedēm, centās ikviens, jo šeit nav ceļa braucamā daļa, kuru varētu šķērsot spēkrati.

Pāri ielai ik dienu uz darbu nāk kāda sieviete, kas zem nojumes pārdod svaigus augļus un dārzeņus. Viņa ap plkst. 10.00 apkalpoja pircējus, līdz izdzirdēja pamatīgu troksni. Paceļot skatu, viņa ieraudzīja, ka uz tramvaja sliedēm nesaprotamā veidā nonācis balts ”Mercedes” mikroautobuss. Cilvēki satraukti skrēja uz avārijas vietu, un sievietei bija skaidrs, ka spēkrats kādu sabraucis.

Mediķi ziņo, ka negadījumā smagi cietusi aptuveni 80 gadus veca kundze, kas ar nopietniem ievainojumiem nogādāta slimnīcā.

Otra cietusī – arī kāda sirma kundze – no mediķu palīdzības atteicās un lēnā solī devās atkopties mājās. Ieradās policija un sāka par notikušo iztaujāt avarējušās automašīnas šoferi. Vīrietis joprojām atradās šoka stāvoklī un jutās vainīgs, ka viņa vadītais transportlīdzeklis kādu ievainojis, taču uzsver, ka tā nebija viņa vaina. Viņu pievīlis automašīnas tehniskais stāvoklis.

“Pats nesaprotu, kas notika. Pie gājēju pārejas sāku piebremzēt, tajā brīdī mašīnu strauji sanesa pa kreisi, strauji – ar kreiso roku noturējos pie stūres un, cik varēju, spiedu bremzi. Un, lūk! Ātrums bija 50 kilometri stundā, tas ir maksimums, jo ar šo auto vispār ātrāk nevar pabraukt, bet viss pārējais – tehnika. Tikko no tehniskās apskates atbraucu,” atklāj šoferis.

Cietusī sirmgalve ir stabilā stāvoklī, un viņas dzīvībai briesmas nedraud. Policija tagad centīsies noskaidrot precīzus avārijas apstākļus un noteikt, kāpēc mikroautobuss neklausīja tā vadītāju.