Saistībā ar saniknotās “BMW” vadītājas rīcību policija sāk administratīvo lietvedību par ļaunprātīgu nepakļaušanos

4 komentāri
Saistībā ar saniknotās “BMW” vadītājas rīcību policija sāk administratīvo lietvedību par ļaunprātīgu nepakļaušanos

Valsts policijā sākta administratīvā lietvedība saistībā ar aizvadītajā nedēļā notikušo incidentu Ķekavas pusē, kad kāda sieviete ar “BMW” uzbrauca policistam. 

Kā portālu Skaties.lv informē Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte, ir uzsākta administratīvā lietvedība par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām.

Sods par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 175.pantā paredzēto pārkāpumu ir naudas sods līdz 280 eiro vai administratīvais arests līdz 15 diennaktīm, ko attiecīgi izskatīs tiesa, informē Grāvīte.

Iepriekš jau vēstīts, patrulējot pa piesnigušajiem Ķekavas ceļiem, vietējās pašvaldības policijas darbinieki ievērojuši kādu kundzi, kas lēnā solī gājusi pa brauktuves malu. Lai arī kundze ievērojusi satiksmes noteikumu daļu par to, ka gājējam jāpārvietojas pretēji auto kustībai, bija skaidrs, ka šādā laikā, pārvietojoties bez atstarotāja vai lukturīša, kundze apdraud savu dzīvību.

Policisti piestājuši ceļa malā un uzrunājuši kundzi, lūdzot uzrādīt personas apliecinošus dokumentus. Tikmēr notikuma vietā ieradusies arī sievietes meita, kura bija devusies ar automašīnu pakaļ savai mātei. Ierodoties sievietes meitai, tikai pāris minūšu laikā šķietami ikdienišķā situācija izvērtusies par īstu jandāliņu. Sievietes meita sāka iebilst policistu rīcībai. Neskatoties uz policistu centieniem šo situāciju atrisināt mierīgā gaisotnē, sirmā kundze un viņas meita par labāko aizsardzību izvēlējās uzbrukumu un draudus. 

Brīdī, kad policistiem pēc vairāku minūšu centieniem tomēr izdevies nomierināt sirmgalvi un inspektors kundzei izskaidrojis, kā šādi neredzami gājēji izskatās no šofera skatu punkta, un bija atlikusi vien īsa saruna ar manāmi uzvilkto ”BMW” stūrētāju, noticis kas patiesi negaidīts – tā vietā, lai apskatītu sievietes vadītāja apliecību un auto tehnisko pasi, inspektoram nācies glābties, lai nepakļūtu zem auto riteņiem.

Video: Saniknota sieviete ar “BMW” uzbrauc policistam