Rupjas kļūdas dēļ notikusi smaga avārija: zināmas jaunas detaļas par sadursmi uz Rīgas HES dambja

8 komentāri

Uz Rīgas HES dambja smagus ievainojumus guvuši divi šoferi frontālas sadursmes dēļ. Aculiecinieki stāsta, ka viens no braucējiem pieļāva rupju kļūdu, proti, nolēma veikt apdzīšanas manevru un iebrauca pretējā joslā. No plkst. 13.30 kustība notikuma vietā bija apgrūtināta, jo spēkrati bloķēja daļu ceļa un notikuma vietā strādāja operatīvie dienesti.

Lai izslēgtu neapdomīgus apdzīšanas manevrus, mazinātu avāriju risku un pasargātu dambja konstrukcijas, uz Rīgas HES ceļu uzturētāji jau pirms laba laika uzstādījuši ceļazīmes, kas aizliedz veikt apdzīšanas manevrus.

Ceturtdien īsi pēc plkst. 13.00 dienā, par spīti ierobežojumiem, notika frontāla sadursme. Visticamāk, rupji kļūdījies ”Volkswagen Arteon” stūrētājs, apdzenot priekšā braucošu spēkratu. Šoferis iestūrēja pretēja joslā un sadurās ar ”Volkswagen Golf”.

Viens no baisā negadījuma aculieciniekiem bija Lauris, lūk, kā viņš atceras piedzīvoto: “Man priekšā stāvēja evakuators. Uzreiz bija balti dūmi, visas mašīnas pabrauca malā, un pavērās šis skats. Es nostājos malā un skrēju palīdzēt. Tajā brīdī tur bija viens vīrietis ar dēlu – viņam palīdzēja izkāpt ārā un apgulties. Tas otrs, kas bija mašīnā, izskatījās galīgi traģiski. Mēs viņu nemaz neaiztikām.” Aculiecinieks stāsta, ka “Volkswagen” auto vadītājs, visticamāk, veicis neveiksmīgu apdzīšanas manevru.

Cietušo no samīcītā ”Volkswagen Arteon” mediķi hospitalizēja, pirms tam uz slimnīcu aizvests ”Golf” stūrētājs. Notikuma vietā cilvēku glābšanā piedalījās divas mediķu ekipāžas, kā arī ugunsdzēsēji. Neatliekamās palīdzības dienestā ziņo, ka abi vadītāji guvuši smagas traumas, bet uz slimnīcu aizvesti stabilā stāvoklī.

Jāpiebilst, ka smagās negadījuma sekas, iespējams, saistāmas arī ar visai neparasto drošības jostu izmantošanu ”Volkswagen Arteon” salonā, proti, vadītāja sēdeklī sprādzes stiprinājuma vietā bija iesprausta josta no aizmugurējā sēdekļa. Vai šāds drošības jostas izmantojums bija apzināts, vai to nezināmu iemeslu dēļ izdarījuši cilvēki, kas piesteidzās vadītājam palīgā, nāksies noskaidrot policistiem.

8 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Krišjāņa Baronā ielā iedzīvotāji pamanījuši bērnus, kas staigājuši pa ēkas jumtu

Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība