Rotācijas aplī iebrauca pretējā virzienā! Tīnūžos avarē tālbraucējs vairāk nekā divu promiļu reibumā

6 komentāri
Rotācijas aplī iebrauca pretējā virzienā! Tīnūžos avarē tālbraucējs vairāk nekā divu promiļu reibumā
DEGPUNKTĀ

Otrdien, 9. februārī, rotācijas aplī pie Tīnūžiem avarējis kāds kravas automašīnas šoferis no Ukrainas. Šajā incidentā gan ceļa segumam nebija tiešas ietekmes uz notikušo. Drīzāk pie vainas bija šofera aizmiglotais skats un neskaidrā domāšana.

Ar lāpstām un rokām glābēji raka zemi zem avarējušās kravas automašīnas, lai tiktu pie pārsistajām degvielas tvertnēm un savāktu noplūstošo dīzeļdegvielu. Tikmēr Tīnūžu rotācijas aplī ceļu policisti regulēja satiksmi un fiksē negadījuma apstākļus. Kā tad notika iespaidīgā avārija, raidījums “Degpunktā” vaicāja tās izraisītājam – kravas auto vadītājām, tālbraucējam no Ukrainas.

Īsajā sarunā vadītāja teiktais, ka dzēris viņš neesot, izrādījās meli. Ceļu policisti šoferim pasniedza alkometru un lūdza tajā iepūst. Pirmais pūtiens uzrādīja pozitīvu rezultātu, un mērījums tika veikts atkārtoti.

Šofera izelpotajā gaisā alkometrs uzrādīja vairāk par divām promilēm. Šis fakts palīdzēja gūt skaidrojumu, kādēļ autovadītājs veicis absolūti neloģisku un ārkārtīgi bīstamu manevru, proti, rotācijas aplī iebraucis pretēja virzienā. Veiksmīgas sakritības dēļ, kad vairākas tonnas smagais auto traucies pa apli, tuvumā nebija neviena cita satiksmes dalībnieka. Laimējies arī pašam tālbraucējām, jo pēc ieslīdēšanas grāvī vilcēju sagrieza šķērsām. No piekabes izlidojusī krava – garie metāla stieņi – neaizķēra automašīnas kabīni.

Kad glābēji tika galā ar darbiem, notikuma vietā ieradās Valsts vides dienesta pārstāvji, lai novērtētu dabai nodarītos zaudējumus. Tie tiks aplēsti pēc visu apstākļu apkopošanas.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!