Rod risinājumu drošības uzlabošanai uz bīstamās gājēju pārejas Daugavgrīvas ielā

Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļā raidījums “Degpunktā” jau vēstīja par kādu gājēju pāreju Rīgā, Daugavgrīvas ielā, kas rada bažas vietējiem iedzīvotājiem – uz tās notikuši vairāki negadījumi pat ar letālām sekām.

Uz pārejas nesen tika notriekta 15 gadus veca meitene, kura guva galvas un kājas traumu.

Divi pēdējā mēneša laikā notikušie negadījumi uz gājēju pārejas Daugavgrīvas ielā 68a apkārtnē dzīvojošajos radījuši dusmas par, viņuprāt, absurdo situāciju. Ik dienas vietējiem jāriskē ar savu veselību, šķērsojot pāreju, kuru autovadītāji intensīvajā satiksmes plūsmā nepamana vai ignorē.

Vecāki savām atvasēm pat neļauj šķērsot šo gājēju pāreju, bet liek doties uz regulējamu pāreju, kura ir nedaudz tālāk. Teju katram iedzīvotājam ir idejas par to, kā varētu uzlabot situāciju. Jāsaka, ka viņu ieteikumi ir līdzīgi ar Rīgas domes Satiksmes departamenta plānotajiem uzlabojumiem.

Kā informē Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Una Ahuna-Ozola, attiecīgajā vietā plānots izveidot brīdinājumu, kas informēs autovadītājus par gājēju pāreju. Plānots izveidot tā saucamo “vibrējošo ātruma valni”. Tāpat paredzēts plānots izvietot papildu ceļazīmes, kas informēs par tuvumā esošos gājēju pāreju.

Lai veiktu ceļu horizontālo apzīmējumu uzlabojumus, ir jāsagaida pietiekami silts laiks. Iespējams, jau šomēnes gājēju pāreja var mainīt savu izskatu. Satiksmes departamenta pārstāve uzsver, ka visas potenciāli bīstamās pārejas departaments ir apzinājis un katru gadu tiek veikti dažādi uzlabojumi.