Rīgas policistiem ķēriens – pāris stundās “no trases noņem” vairākus dzērājšoferus

13 komentāri

Ikviens apreibis šoferis ir potenciāls slepkava uz ceļa – tieši tāpēc kāds pavisam nesens Latgales pārvaldes darbinieku veikums jāuzteic īpaši. Tikai dažu stundu laikā,viņiem no ceļa trases izdevies nocelt veselus trīs šādus “potenciālos slepkavas”.

Pirmais no šoferiem apturēts Pļavniekos, netālu no tirdzniecības centra “Ozols”. Likumsargiem aizdomas par to, ka kaut kas nav īsti lāga, radījis fakts, ka auto ik pa laikam spēcīgi dūmojis, un tam nedega viens no aizmugurējiem lukturiem.

Sarunas laikā tika konstatēts, ka šoferis pie stūres sēdies bez derīgas autovadītāja apliecības, kā arī transportlīdzeklim nebija OCTA. Tāpat atklājies, ka šoferis sēdies pie stūres reibumā vairāk nekā divu promiļu reibumā.

Kamēr inspektori nokārtojuši pēdējās formalitātes, lai “Audi” stūrētājs tālāk varētu doties uz Gaujas ielu, kur pret viņu tiks ierosināts kriminālprocess, rācijā atskanējusi ziņa par vēl kādu ķērienu.

Tajā pašā laikā cita policistu ekipāža Pļavnieku mikrorajonā pamanīja, kā kāda automašīna uzbrauc apmalei un pārsit riteni. Skaidrojot apstākļus, policisti secināja, ka pie stūres sēdusies sievietei reibuma stāvoklī.

Arī šī stūrētāja nodota ceļu policistu rokās, kuri konstatējuši, ka sievietes izelpā ir gandrīz divas promiles alkohola. Tikmēr ekipāža, kas iepriekš bija aizturējusi apreibušo “Audi” vadītāju, nokļuvusi pilsētas centrā, kur Barona un Matīsa ielas krustojumā inspektori piefiksējuši kādu acīmredzami aizdomīgu manevru – auto stūrētājs parādījis labo pagriezienu, bet nogriezies pa kreisi.

Policisti šoferim lūdza apstāties ceļa malā. Pieejot pie autovadītāja, bija skaidrs, ka vīrietis sēdies pie stūres alkohola reibumā.

Jaunais vīrietis notikuma vietā atteicies iepūst ceļu policistu pasniegtajā alkometrā, tādēļ viņa tālākais ceļš vedis uz ekspertīžu centru, kur pat gadījumā, ja šoferis atsakās no it visiem mērījumiem un analīzēm, dakteri reibumu nosaka klīniski. Līdz ar to – šādi centieni ir pilnīgi bezjēdzīgi, jo jaunajam vīrietim tāpat pienāksies bargākais sods, kāds šobrīd tiek piemērots apreibušiem stūrētājiem. Tūkstošos mērāma soda nauda, liegums četrus gadus sēsties pie stūres un 10 līdz 15 diennaktis policijas izolatorā jeb tā dēvētajās “septītajās debesīs”.