Rīgā nāvējoši notriec gājēju, kurš pārvietojies bez atstarotāja

3 komentāri
Rīgā nāvējoši notriec gājēju, kurš pārvietojies bez atstarotāja
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Aizvadītās diennakts tumšajā laikā satiksmes negadījumā gūto traumu dēļ Rīgā dzīvību zaudējis kāds 65 gadus vecs gājējs, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Vīrietis bija pārvietojies pa Jaunciema gatvi bez atstarotāja, un viņu notriekusi automašīna “Citroen”. Negadījumā viņš guvis ar dzīvību nesavienojamas traumas.

Traumas ceļa satiksmes negadījumos, diennakts tumšajā laikā Rīgā pārvietojoties pa ceļu bez atstarotājiem, guvis arī 15 gadus vecs jaunietis un 27 gadus vecs vīrietis, kuri ar smagām traumām nogādāti slimnīcā.

NMPD mediķi aicina iedzīvotājus būt ļoti piesardzīgiem, diennakts tumšajā laikā šķērsojot ielas vai pārvietojoties gar ceļu malām, jo cilvēka un automašīnas sadursmes rezultātā cilvēks var gūt ļoti smagas un dzīvībai bīstamas traumas.

Mediķi aicina cilvēkus, izejot uz ielas, pie apģērba vai somas nēsāt atstarojošus elementus. Ja cilvēks pārvietojas pa ceļiem, šosejām un to nomalēm, jāizmanto ne tikai atstarojošus elementus pie apģērba, bet arī iedegtus kabatas lukturīšus.

Valsts policijā (VP) informēja, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 104 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā divi cilvēki un vēl 25 guva dažādas traumas.

Par ātruma pārsniegšanu aizvadītajā diennaktī noformēti 156 protokoli, tostarp 51 – Rīgas reģionā, 40 – Vidzemes reģionā, pa 28 – Zemgalē un Latgalē, kā arī deviņi – Kurzemē.

3 komentāri