Reibumā no ballītes? Policijai aizdomas raisa “rollerista” nepārliecinošie manevri

1 komentārs
Reibumā no ballītes? Policijai aizdomas raisa “rollerista” nepārliecinošie manevri
EKRĀNUZŅĒNUMS

Koplietošanas braucamrīku ideja arvien uzņem apgriezienus, un galvaspilsētā vai uz katra stūra ir atrodams kāds motorizēts transportlīdzeklis, pie kura stūres var ķerties gandrīz vai katrs. Protams, ka līdz ar to popularitāti braucamie arvien biežāk nonāk arī policistu redzeslokā.

Ap plkst. 1.00 naktī, stūrējot pār Jūrmalas gatves pārvadu, galvaspilsētas policisti tālumā pamanījuši kādu motorolleru, kas braucis pa pašu ceļa vidu jeb pa tramvaja sliedēm, kur šim nelielajam braucamrīkam nu ne pavisam nevajadzēja atrasties. Piebraucot tuvāk, bija redzams, ka rollera vadītājs brauc ļoti nepārliecinoši, mainot joslas, un kārtībsargi nolēma viņu apturēt.

Sirēnas, bākugunis un aicinājums apstāties, un drīz vien policisti jau devušies aprunāties ar divriteņu braucamrīka pilotu. Vadītājs atzina, ka lietojis alkoholu un izdzēris divas trīs pudeles alus. Uz notikuma vietu tika izsaukta Ceļa policija, stūrētājam tika konstatēts 1,25 promiļu reibums. Motorollera braucējam tika noformēts protokols par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, un rezultātā gan viņam, gan arī līdzbraucējam nācās doties prom no notikuma vietas, stumjot savu braucamrīku.

Jāteic, ka, lai arī šajā gadījumā apreibušajam šoferim pienācās vien salīdzinoši neliels naudas sods, jo braucamrīks likuma izpratnē drīzāk pielīdzināms velosipēdam, risks, ar šādu braucamo iekļūstot negadījumā, ir pamatīgs, tādēļ policisti aicina nekādā gadījumā neizmantot šos koplietošanas nomas braucamrīkus, lai vieglā kunga dūšā tiktu mājās no ballītes.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā