Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

1 komentārs

Purvciemā uz gājēju pārējas notriekts cilvēks – šāds izsaukums pusdienlaikā atskanēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dežūrdaļā. Vaidavas ielā, krustojumā ar Dzelzavas ielu, kāds steidzīgs pensionārs nepamanīja tuvojošos trolejbusu un centās šķērsot ceļu tam priekšā, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Uz ceļa notikuma vietā policijas darbinieki uzvilkuši divus sarkanus krustus, apzīmējot vietu, kur stāvēja aculieciniece Tatjana un kāds pensijas vecuma vīrietis, kas neuzmanības dēļ pakļuva zem trolejbusa. Gan vīrietis, gan sieviete vēl pirms mirkļa gaidīja, kad Vaidavas ielas krustojumā gājējiem ieslēgsies zaļā gaisma, bet nezināmu iemeslu dēļ pensionārs pēkšņi izdomāja spert soli uz priekšu.

“Gājējiem bija sarkanā gaisma, bet tobrīd trolejbusam iedegās zaļā gaisma. Es no viņa stāvēju divu metru attālumā. Kad trolejbuss bija viņam blakus, jau uz pārejas, cilvēks ne no šā, ne no tā izdomāja pāriet pāri ceļam. Viņš uztriecās trolejbusa vējstikla labajam stūrim. [Vai viņš bija skaidrā prātā?-red.] Neesmu ārsts, bet no malas izskatījās, ka ne. [Kāds vecums?-red.] Apmēram 60 gadu,” skaidro aculieciniece Tatjana.

Sitiens pa vējstiklu, trolejbusa vadītājai lika nekavējoties reaģēt un bremzēt. Kā jau pienākas gadījumos, kad avārijā iesaistīts sabiedriskais transports, par notikušo tiek informēti mediķi un ”Rīgas satiksmes” dispečeru centrs. Piecu minūšu laikā pie cietušā atsteidzās ārsti.

“Viņš gulēja, mēs neļāvām viņam celties kājās, jo viņam bija sasista galva. Sagaidījām ”ātros”, policistus. [Bet viņam trolejbuss pāri nepārbrauca, tur vairāk bija tas sitiens? – red.] Jā, viņš atsitās un nokrita atpakaļ uz trotuāra,” norāda Tatjana.

Tatjana palika uz ielas rakstīt policistiem paskaidrojumus. Viņa atceras, ka cietušais, ārstu uzrunāts, esot reaģējis, taču nespējis nosaukt savu vārdu. Mediķi, apskatot vīrieti, dzīvībai bīstamas traumas nekonstatēja, bet padziļinātajai pārbaudei kungu aizveda uz tuvāko slimnīcu.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie