“Puikam kāju norāva” – trolejbuss Ķengaragā uz gājēju pārejas notriec bērnu

23 komentāri
“Puikam kāju norāva” – trolejbuss Ķengaragā uz gājēju pārejas notriec bērnu
Foto: Ekrānuzņēmums

Ķengaragā turpinās likstas, kurās iesaistīts 15. trolejbuss un tā šoferis. Pirms nedaudz vairāk kā nedēļas viens no sabiedriskajiem transportlīdzekļiem pamatīgi ietriecās vietējā lielveikala sienā, savukārt pagājušajā sestdienā kāda vadītāja uz gājēju pārējas vēl nenoskaidrotos apstākļos notriekusi bērnu, kurš guva smagas ķermeņa traumas. Puika šobrīd atrodas slimnīcā. 

15. trolejbuss pēdējo divu nedēļu laikā piedzīvojis jau divas nopietnas avārijas, turklāt abi ceļu satiksmes negadījumi notikuši pārdesmit metrus viens no otra – blakus Ķengaraga trolejbusa galapunktam, ap kuru vietējie, tā teikt, jau met līkumu.

Augusta beigās sabiedriskā transporta šoferis ietriecās lielveikalā “Maxima”, izārdot tā sienu, un pēc tam pats nogādāts slimnīcā. Savukārt nedēļas nogalē iepretim tagad aizslēgtajam veikalam trolejbusa vadītāja nav pamanījusi 11 gadus vecu zēnu, kurš šķērsoja ceļu uz gājēju pārejas. Puika tika notriekts turpat, uz ceļa posma ar zebras svītrojumu.

Apkārtējie stāsta, ka zēns pakrita, un vairs nespēja izvairīties no masīvā transportlīdzekļa. Puikas kāja esot pakļuvusi zem smagā riteņa, un tika pamatīgi traumēta. “Puikam kāju norāva,” par negadījuma sekām zina stāstīt vietējā iedzīvotāja.

Trolejbusa vadītāja uzreiz pēc sadursmes sazinājās ar centrālo dispečeru, kurš izsauca operatīvos dienestus. Zēns ar smagām ķermeņa traumām tika nogādāts slimnīcā. ”Rīgas satiksme” video novērošanas ierakstu no trolejbusa salona nodeva policijas rīcībā apstākļu izskatīšanai, tikmēr trolejbusa vadītāja ”Rīgas satiksmes” vadībai uzsver, ka viņa notikušajā nav vainojama.

“Trolejbuss brauca pāri gājēju pārejai un bija palaidis cilvēkus, bet, pēc trolejbusa vadītājas teiktā, uz pārejas pēkšņi izskrēja zēns. Tā ir norādījusi vadītāja, bet jebkurā gadījumā paskatīsimies, jo tas ir noticis uz gājēju pārejas, kur vadītājam jābūt īpaši piesardzīgam. Mēs padziļinātāk skatīsimies, kas tur īsti ir noticis,” saka ”Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Policijas gadiem ilgi vāktā statiska pierāda, ka jaunā mācību gada sākums ir nopietns pārbaudījums visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un ”Rīgas satiksme” apgalvo, ka par to tiek brīdināti visi uzņēmuma darbinieki.

TOP komentāri

 • Pats
  +29 +24 -5

  Pats

  Uzmanīgs vai neuzmanīgs transporta līdzekļa vadītājs , bet gajējiem jāzina ka vadītājs ne katreiz var ieraudzīt gājēju . Transorta līdzeklis nav miets ko var stāvus iedzīt zemē . Tikmēr kamēr transports nav apstājies . kāpt uz ZEBRAS ir bīstami veselībai un dzīvībai. Var jau kladzināt par priekšroku , bet dzīvot kā invalīdam ar apziņu ka Tev bija priekšroka , tas nav gudri >
 • Nu gan līmenis
  +21 +17 -4

  Nu gan līmenis

  Vispirms jau vadītājam jāzvana Operatīvajam dienestam, nevis jāzvana savai vadībai!!! Uzbrauc bērnam, taču, kamēr tas mocās , netiek saukta palīdzība..
 • Agita Laugale

  Agita Laugale

  Uz gaajeeju paarejas? Man vien reiz mashiina taa padraazaas garaam kad biju pusceljaa ka no paarbiilja nevareeju vispaar pakusteeties...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl