Preiļos kādas mājas guļamistabā “paviesojas” džips

9 komentāri
Preiļos kādas mājas guļamistabā “paviesojas” džips
Foto: Ekrānuzņēmums

Ja gar mājas logu iet intensīvas kustības autoceļš, nav jābrīnās, ka kādu dienu jūsu sētā iebrauks kāds auto… Taču Preiļos pamanījās ne tikai izbraukt cauri sētai, bet arī iebraukt dzīvokļa guļamistabā.

15. oktobrī piedzīvoto šīs mājas iedzīvotāji atcerēsies vēl ilgi. Vēlā nakts stundā Natālija pamodās no skaļa blīkšķa. Sieviete izgāja ārā, lai paskatītos, kas ir noticis, bet, ieraugot automašīnu kaimiņu dzīvoklī, zaudēja valodu.

“Labi, ka te ir tukšs dzīvoklis, neviena nebija. Citādāk te būdu līķi. Tas nav normāli. Puse automašīnas stāvēja dzīvoklī,” saka Natālija.

Jau vēlāk notikuma vietā strādājošie policisti Natālijai paskaidrojuši, kas ir noticis. Automašīnas “Jeep” vadītājs, nesavaldot transportlīdzekli, zaudējis vadāmību, tāpēc arī ieskrējis divstāvu mājas sienā. “Braukuši lielā ātrumā, trieciens bija ļoti spēcīgs. Ja tur būtu kāds gulējis, tad cilvēks būtu beigts,” norāda mājas iedzīvotāja.

Dzīvokļa īpašniece pašlaik atrodas ārzemes, viņas prombūtnes laikā to pieskata kaimiņi. Viņi arī uzsituši pagaidu sienu, kā arī atbrīvojuši dzīvokli no gružiem. Pašlaik iedzīvotāji nezina, vai nav bojātās nesošās konstrukcijas, atbildīgie dienesti pagaidām klusē.

Ja par mājas remontdarbiem un tehniskā stāvokļa noskaidrošanu atbildes gan jau tiks saņemtas tuvākajā laika, neatrisināta paliek problēma, kas Natālijai neliek mieru. Pēdējo divu gadu laikā nelaimes gadījumi šeit nav retums.

“Ar šo ceļu obligāti kaut kas jādara, jo variantu vairs nav. Vienkārši briesmīgi! Divu gadu laikā tas jau ir trešais gadījums. Pirms tam, kad tajā galā pie pamatskolas nebija uzlikts luksofors, viss bija mierīgi. Bet tagad, kad tur atvērts jauns ceļš, es nevaru saprast, kas notiek. Braukā turpu šurpu. Citreiz liekas, ka tūlīt mani kāds notrieks. Šis vēl mierīgs. Bet ir arī tādi varianti, kad “lido” kā traki. Bet tur es vispār nesaprotu – jau piedāvāju uztaisīt vienvirziena ceļu. Lai tur brauktu, bet mūsu virzienā nē. Bet tagad brauc no visām pusēm, tas ir neiespējami, mums nākas dzīvot vienās bailēs. Vienu dienu šo māju vispār noslaucīs no zemes virsas. Tas nav normāli, man trūkst vārdu,” saka mājas iedzīvotāja.

“Degpunktā” saņēma jaunāko informāciju no policijas – likumsargi apstiprinājuši avārijas izraisīšanas faktu. Iecirknī šoferim veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Rezultātā grādīgo klātbūtne netika konstatēta, šoferis braucis skaidrā.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki konstatējuši, ka ceļu satiksmes negadījumā neviens nav cietis. Cietis tikai transportlīdzeklis un dzīvojamas mājas siena. Pie stūres ir bijis 1986. gadā dzimis vīrietis. Pašlaik vīrietim sastādīts administratīva pārkāpuma protokols,” norāda Latgales reģiona policijas pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Negadījumā neviens nebija cietis – arī vadītājs ticis cauri sveikā. Jebkurā gadījumā mājas īpašniekiem ir jāvēršas apdrošināšanas kompānijā un ar vadītāju jāsaskaņo visas darbības. Vadītājam bija jāaizved savs transportlīdzeklis no notikuma vietas un tālāk jārisina ar mājas iedzīvotājiem jautājumu par kompensāciju, norāda policijā.

Kas attiecas uz situāciju kopumā – Preiļu novada domē saka, ka nākamgad tiks atlicināti līdzekļi šā ceļa posma pārbūvei, taču radikālas izmaiņas nebūs.

“Plāno nākamā gada budžetā iekļaut pārbūvi. Mēs veicām pārrunas ar iedzīvotājiem, ka to ielu pārbūvēt par vienvirziena. Tad sanāk tās ielas iedzīvotājiem, kur caurmērā ir privātmājas, mēs radam neērtības. Vienvirzienu pa to ielu nē, tur jātaisa, jāliek zīmes, lai ierobežotu ātrumu – obligāti. Tas jautājums tiks risināts tuvākajā laikā. Es domāju, ka vislabāk ir ierobežot ātrumu, tieši pie tā pagrieziena,” teic Preiļu novada pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Romanovskis.

“Degpunktā” iesaka pašvaldībai padomāt par ātrumvaļņa jeb tā sauktā “gulošā policista” uzlikšanu, jo arī šajā gadījumā, ja džipa šoferis būtu braucis uz atļautajiem 50 km/h, viņš noteikti ierakstītos pagriezienā bez problēmām.

TOP komentāri

 • Jānis
 • Vietějais
  +5 +5 0

  Vietějais

  Vai nu šoferis paspěja samainities vai bij pazīstami policijá.sataisiija ka bez tiesibam un sjo.mazak problemu.taja dzipaa bij viens pats šoferis tikai..?un kas vinam pasham?nau jau ko atnemt.kas tas par fruktu ir?.kada biezaa delinsh.
 • peteris
  +6 +5 -1

  peteris

  tur vajag vairakus likt gulosos celu policistus ik pec paris metriem sakot no ta pagrieziena vai kadus betona ka zogus lai skrien tur ieksa nejau maja ieksa , un kas butu ja tur kads guletu ? ari tikai administrativais protokols ? tada sajuta ka preilu policija vispar nestrada !!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl