Policisti Smiltenes pusē vienu pēc otra pieķer ātruma pārkāpējus

5 komentāri
Policisti Smiltenes pusē vienu pēc otra pieķer ātruma pārkāpējus
DEGPUNKTĀ

“Apdzenot neredzēju, ka spidometrs jau rāda 170 km/h,” tāda bija kāda nesen pieķerta “BMW” šofera atruna par to, kāpēc viņš gandrīz divas reizes pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu. Autovadītāja teiktajā policisti nesadzirdēja neko, kas ļautu attaisnot šādu rīcību.

Pavecais “BMW” spēkrats, kas negaidīti parādījās, izbraucot no neliela uzkalniņa Smiltenes novadā, uzreiz trāpīja policijas radara redzeslokā. Tobrīd likumsargi stāvēja ceļmalā un rakstīja protokolu kādam citam pārkāpējām, taču “BMW” ātrums bija tik liels, ka inspektori nevarēja nereaģēt. Ieslēgtas bākugunis un sirēnas,un šoferis apturēts.

“Tieši uzraugot atļautā braukšanas ātrumu, konstatējām to ātrumu – 171 kilometri stundā vienam no vadītājiem. Tas bija “BMW” automašīnas vadītājs, kas paskaidroja, ka, apdzenot automašīnu, aizmirsis paskatīties, ar cik brauca, tādēļ arī tas ātrums tika pārsniegts,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Aleksandrs Fins.

Pēc pārbaudēm datubāzē noskaidrojās, ka 25 gadus vecajam šoferim ir derīga vadītāja apliecība, vismaz līdz brīdim, kad viņš tika apturēts. Šāds brauciens vīrietim beidzās ar 450 eiro lielu naudassodu un tiesību atņemšanu uz pusgadu. Policistiem nepaspējot pabeigt protokola aizpildīšanu, pie horizonta parādījās vēl viens “zemu lidojošs” auto.

“Fiksējām arī 136 kilometrus stundā, tostarp arī 122 kilometru stundā pārsniegto braukšanas ātrumu, par ko arī tika noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli. Bija vēl citi mazāk svarīgi pārkāpumi, tostarp arī par braukšanu ar nederīgām tiesībām, jo vadītājam bija beigusies medicīniskā izziņa vairāk nekā pusgadu. Nebija paskatījies, bija piemirsis šo situāciju uzlabot,” informē Fins.

Kopumā nepilnas stundas laikā notverti seši pārkāpēji. Lielākā daļa no tiem – gados jauni vadītāji.

“Šobrīd visā valsts teritorijā notiek akcija ”Agresīva braukšana atstāj rētas”, kas sākās 26. maijā. Šīs akcijas ietvaros mēs pievērsīsim pastiprināto uzmanību tieši agresīvajiem braucējiem, atļautā braukšanas ātruma pārsniedzējiem, neatļauto manevru izdarītājiem. Un šajā situācijā es uzskatu, ka tieši netrafarētie transportlīdzekļi policijas darbiniekiem šos pārkāpumus palīdz fiksēt vislabāk,” bilst Fins.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!