Komentāri

Kāda nejauša policistu sastapšanās ar igauni, kurš naktī vizinājies pa Rumbulu, beigusies ar to, ka viņam atņemta autovadītāja apliecība.

Naktī patrulējot pa tukšo galvaspilsētu, viena no kārtībsargu patruļām Rumbulā ievērojusi kādu tumšas krāsas busiņu ar Igaunijas reģistrācijas numura zīmēm. Pasekojot transporta līdzeklim, policistiem radušās aizdomas, ka ar “Volkswagen” vadītāju kaut kas nav kārtībā, jo viņa braukšanas stils pat pilsētas viesim šķitis visai jocīgs.

Busiņa vadītājs sākotnēji sacījās, ka izdzēris “pāris aliņu”, taču vēlāk jau teicis, ka “trīs pudeles”, un arī viņa runas veids liecināja par būšanu reibumā. Kārtībsargi izsaukuši ceļu policijas ekipāžu, kas veikusi pārbaudi, un autovadītājam atklāts 2,14 promiļu reibums.

Tā kā arī otrajā alkohola pārbaudē ceļu policistu pasniegtais alkometrs uzrādījis līdzīgu skaitli, autobraucējam nācies šķirties no sava busiņa, kurš nogādāts maksas stāvlaukumā, un autovadītāja apliecības.

Tāpat tālāko ceļu uz savu galamērķi viņam nācās mērot kājām. Tā kā jau vairākus gadus Eiropas valstīs darbojas direktīvas norma, kas paredz vadītāja tiesību atņemšanas savstarpēju atzīšanu, autobraucēja muļķība Rīgā viņam liegs vairākus gadus piedalīties satiksmē arī Igaunijā.

Lasi vēl