Komentāri

Sludinājumu portālā pārdošanai nesen izvietotā vecā policijas automašīna vēl joprojām ir nopērkama, taču, kā noskaidrots, ar to braukt potenciālais pircējs un šoferis tomēr nevarēs.

Pirms apmēram piecpadsmit gadiem iemainīts pret “Volkswagen” busiņu, 1995. gada “Land Rover” džips ar policijas auto ierasto krāsojumu vēl joprojām ir pārdošanā un gaida savu nākamo īpašnieku, saka sludinājuma autors, prasot 4000 eiro.

Degpunktā: Kā jūs viņu dabūjāt?

Samainīja pret busiņu…

Degpunktā: Es vienkārši uztraucos, vai tur viss ir tīrs. Kā tas ir – samainījāt, ar policiju vienkārši?

Jā, policijai sagribējās džipa vietā “Volkswagen” busiņu un samainīja.

Degpunktā: Ja nav noslēpums, kurā policijā tas tā bija, ka varēja samainīt?

Rīgas rajona.

Valsts policijas pārstāvis Andris Možeikto skaidro, kā specdienesta auto veicis ceļu līdz sludinājumam mājaslapā “ss.lv”.

Armands Možeiko
Valsts policijas Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieks

Precizējot šo jautājumu, ka tajā laikā policijas vadībai bija nepieciešamība, bija nepieciešams veikt šādas darbības, lai attiecīgi šo transporta līdzekli izmantotu policijas funkciju veikšanai operatīvām darbībām.

“Volkswagen” busiņa konkrēto pielietojumu policijas pārstāvis neatklāj, un šāda veida automašīnu maiņas darījumus Valsts policija vairs neveic. Šobrīd iestāde sev nepieciešamos braucamrīkus nodrošina tikai caur valsts izsludinātajiem iepirkumiem.

“Šobrīd šādi jautājumi vairs netiek risināti, šādā veidā netiek organizēta transportlīdzekļu maiņa, tajā gadījumā, kā mēs redzam, ir bijusi transporta līdzekļu maiņa, tika noslēgts līgums ar privātpersonu, un šie transporta līdzekļi tika apmainīti,” turpina Možeiko.

Jautajot, kāpēc vairs nenotiek šāda veida darījumi, policijas pārstāvis norāda, ka šobrīd operatīvajiem dienestiem tiek plānoti transportlīdzekļu iepirkumi. “Laicīgi plānojam visus nepieciešamos spectransporta iepirkumus, kādi ir nepieciešami, – laiks iet uz priekšu, augam, mācāmies,” noteic Možeiko.

Pašlaik, ja kāda no specdienesta automašīnām savu laiku ir nokalpojusi, tā tiek atsavināta par labu citām Iekšlietu ministrijas iestādēm vai arī piedāvāta kādai citai valsts vai pašvaldības struktūrvienībai, bet – ne privātprsonām. Īpašnieki, kas vēl vecās kārtības ietvaros tikuši pie trafarētiem auto, tiek aicināti atbrīvoties no marķējuma, tāpat jāuzliek jauni numuri.

Armands Možeiko
Valsts policijas Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieks

Šādu transportlīdzekli izmantot ceļu satiksmē nedrīkst, pirmkārt, viņu pat nevarēs piereģistrēt, jo, veicot reģistrāciju, ir jāveic numuru salīdzināšana, un, to veicot, automātiski tiks aizrādīts, un nevarēs viņu piereģistrēt, tā kā viņš jebkurā gadījumā būs spiests viņu noņemt.

Kā paredz ministru kabineta noteikumi, melnbaltais trafarējums, kas par daudz atgādina policijas auto, var mulsināt citus ceļu satiksmes dalībniekus, – tātad, šo konkrēto auto tomēr pilnībā jāpārkrāso, lai varētu reģistrēt CSDD un kādreiz dzīvē legāli izbraukt uz ielas.

Lasi vēl