Policija Suntažos pieķer baļķvedēju, kas pārvadā krietni lielāku kravu nekā atļauts

2 komentāri
Policija Suntažos pieķer baļķvedēju, kas pārvadā krietni lielāku kravu nekā atļauts
EKRĀNUZŅĒNUMS

Valsts policija fiksējusi kravas transportlīdzekli, kam pieļaujamā faktiskā masa bija pārsniegta par 9750 kilogramiem.

Pagājušajā nedēļā, 10. jūnijā, Ogres novada Suntažu pagastā, uz autoceļa P8, Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa, veicot transportlīdzekļu faktiskās masas kontroli, ievēroja kādu kravas pārvadātāju, kurš, iespējams, bija pārsniedzis atļauto transportlīdzekļa masu.

Apturot šo transportlīdzekli un veicot faktiskās masas pārbaudi, likumsargi konstatēja, ka konkrētais transportlīdzeklis ir būtiski pārsniedzis atļauto transportlīdzekļa masu – pārsniegta pieļaujamā faktiskā masa par 9750 kilogramiem, bet divasu tilta asu slodzes summa par 5987 kilogramiem, savukārt piekabes divasu tilta asu slodzes summa pārsniegta par 3750 kilogramiem.

Kopumā tika uzsākti seši administratīvā pārkāpuma procesi – trīs transportlīdzekļa vadītājam, trīs pārvadātājam – par šādiem pārkāpumiem: par transportlīdzekļa sastāva pieļaujamās faktiskās masas pārsniegšanu, par transportlīdzekļa divasu tilta asu slodžu summas pārsniegšanu un piekabes divasu tilta asu slodžu summas pārsniegšanu. Kopumā par šiem pārkāpumiem tika piemēroti naudas sodi 8450 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka kravas pārvadātājs nedrīkstēja turpināt ceļu, kamēr nebija atslogojis transportlīdzekli un samaksājis naudas sodu.

Valsts policija aicina personas, kuras nodarbojas ar kravas pārvadājumiem, nebūt bezatbildīgām un rūpēties, lai krava nepārsniegtu atļauto svaru, kas būtiski var pasliktināt ceļu stāvokli valstī, kā arī radīt apdraudējumu satiksmes drošībai.

Tāpat Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa ikdienā veic kravas automašīnu faktiskās masas kontroli uz visiem Latvijas autoceļiem. Tādēļ likumsargi aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, ja redz iespējamus pārkāpumus, zvanot pa tālruņa numuru 110.

2 komentāri