Policija pret moto huligāniem – agresīvos braucējus ne vienmēr izdodas aizturēt

14 komentāri
Policija pret moto huligāniem – agresīvos braucējus ne vienmēr izdodas aizturēt
Foto: Ekrānuzņēmums

Jau šobrīd var teikt, ka motociklistiem sezona ir izdevusies, jo tik daudz saulainu dienu, cik bijušas šajā mēnesī, pagājušajā gadā varēja saskaitīt pa visu silto sezonu kopā. Un, acīmredzot, motobraucēji steidz atgūt pērn lietus dēļ neiespēto. Diemžēl, jo vairāk ielās motociklistu, jo vairāk trakulību un traumu. Ceļu policistiem katru dienu jākaro ar agresīviem moču stūrētājiem un ne vienmēr tos izdodas aizturēt. Bet tas arī nav pašmērķis – galvenais radīt izpratni, ka agri vai vēlu pārgalvīga braukšana noved pie smagam sekām.

Kāds aculiecinieks nofilmējis incidentu starp policiju un motociklistu Rīgā Ulmaņa gatvē. Materiālā redzams, ka motobraucējs slaidi manevrējot starp spēkratiem pagaist no redzesloka. Un kā izrādās arī no likumsargiem viņam izdevies pazust.

Ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis saka, ka šobrīd tiek strādāts pie metodēm, kā izķert agresīvos šoferus, kas pārvietojas uz diviem riteņiem, bet tās viņš atklāt nedrīkst, citādi ātri tiks izdomāti veidi kā atkal izvairīties. Tāpat tiek strādāts pie likumdošanas bāzes.

Bet pats galvenais jautājums, kas uztrauc “Degpunktā” skatītājus: vai policisti par katru cenu dzenas pakaļ motociklistiem un ir gatavi tos notriekt, ja notiks nepakļaušanās? Krapsis atbild, ka speciāli ar cilvēku dzīvībām netiek riskēts. Katra konkrētā situācija gan tiek risināta uz vietas un to var vērtēt post factum.