Policija Līgo vakarā un Jāņos aizturējusi vairākus dzērājšoferus. LNT speciālreportāža!

20 komentāri

Jāņu dienas rīts uz Latvijas ceļiem diemžēl sācies traģisks – autoavārijās dzīvību zaudējuši divi cilvēki. Viens negadījums noticis Saldus novada Rubas pagastā, otra nelaime fiksēta Krāslavas novada Indrās. Kamēr turpinās izmeklēšana, policija neatklāj, vai šo negadījumu iemesls bija alkohola lietošanu, taču kopumā pirmajā svētku dienā vien aizturēti jau 14 bezatbildīgi autovadītāji.

Īsi pēc reida sākuma, Brīvības gatvē, vienam autovadītājam konstatē alkohola klātbūtni izelpā. Policisti pārbauda dokumentus un konstatē, ka autovadītāja stāžs ir nedaudz vairāk par diviem gadiem – līdz ar to nav pārsniegts pieļaujamais alkohola līmenis.

Vaicāts, kāpēc riskējis un sēdies pie stūres tik agrā rīta stundā, autovadītājs LNT Ziņām atklāj, ka pēc sajūtām licies, ka promiļu vairs nav. Pārējie pārbaudītie autovadītāji bijuši piesardzīgi – vai nu Līgo vakarā nav dzēruši nemaz, vai arī lietojuši minimālu daudzumu alkohola.

Pēc brīža tiek saņemta ziņa no pašvaldības policijas – Inčukalnā aizturēts autovadītājs alkohola reibumā. Ierodoties notikuma vietā atklājas, ka aizturēts jauniešu bariņš – visi alkohola reibumā, tostarp 19 gadus vecs puisis, kurš vadījis automašīnu.

Pašvaldības policija LNT Ziņām atklāj, ka jaunieši braukuši, ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Tas arī pievērsis policistu uzmanību. Pirmajā pārbaudē policija jaunieša izelpā konstatē 0,9 promiles alkohola, pēc kāda laika tiek veikta atkārtota pārbaude, bet arī tajā konstatētais alkohola daudzums krietni pārsniedz atļauto.

”Tiesības viņam tagad nost. Pa jaunu mācīties, pa jaunu visu nodot, atkal naudiņa aizies, laiks aizies. Nezinu par ko domā cilvēki, vajag domāt uz priekšu,” norāda VP inspektors Andrejs Selivanovs.

Jāpiebilst, ka jaunieši ne tikai visi bijuši alkohola reibumā, bet automašīnā braukuši septiņi cilvēki – viens no viņiem aizturēšanas brīdī atradās bagāžas nodalījumā. Turklāt, automašīna, kura tagad nogādāta policijas stāvvietā – pieder viena pasažiera tētim.

Pēc dokumentu noformēšanas un automašīnas pagaidu konfiskācijas, jauniešu bariņš paliek agresīvāks gan pret policijas darbiniekiem, gan LNT Ziņu komandu, veltot necenzētu leksiku.

TOP komentāri

 • Voldemārs Stāvusis
  +12 +12 0

  Voldemārs Stāvusis

  Vai tad nezināja, ka jauniem teļiem / telītēm lielo LOPU dzira ir par stipru?
 • Ilona Smite
  +6 +6 0

  Ilona Smite

  Es kad šo pa zinām redzēju.... Nodomāju ka jūtas meitenes vecāki, kas pie tv šo redzēja,
 • cukurs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl