Komentāri

Kopš ceļu satiksmē parādījušās netrafarētās policijas automašīnas, arvien biežāk likumsargi konstatē visdažādākos ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus – braukšanas ātruma neievērošanu, agresīvu braukšanu, apdzīšanu neatļautā vietā un citus pārkāpumus.

Kā informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte, pagājušajā nedēļā Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, uzraugot ceļu satiksmes drošību, fiksēja vairākus būtiskus ātrumpārkāpējus.

Netrafarētās policijas automašīnas sevi esot attaisnojušas, – darbs ar tām parāda, ka šie spēkrati ir efektīvs līdzeklis satiksmes dalībnieku uzraudzībā. Novērojumi liecina, ka joprojām liela daļa autovadītāju ir bezatbildīgi un būtiski pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot ne tikai sevi, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus. Jāatzīst, ka daļa pieķerto šoferīšu pēcāk nožēlo izdarīto un ir gatavi uz visu, lai netiktu sodīti. Taču jāakcentē, – tie kuri apzināti riskē un rupji pārkāpj likumu, agri vai vēlu tomēr tiek pieķerti.

Video! Netrafarētās policijas automašīnas pierāda savu efektivitāti

Pagājušajās ceturtdienas rītā, 17. augustā, ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, patrulējot uz autoceļa Rīga–Bauska, apturēja divus steidzīgus autobraucējus. Plkst. 7.18 Iecavas novadā kāds 1990. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “BMW 318”, pie atļautā braukšanas ātruma 90 kilometri stundā, traucās ar ātrumu 155 kilometri stundā. Savukārt mirkli vēlāk uz autoceļa Rīga–Jelgava, Jaunolaines virzienā, plkst. 8.06, tika fiksēts vēl kāds “BMW 320” markas spēkrats, kur 1985. gadā dzimis vadītājs pie atļautā braukšanas ātruma 90 kilometriem stundā brauca ar 148 kilometriem stundā.

Tāpat arī 18. augusta vakarā fiksēti četri būtiski ātrumpārkāpēji. Garkalnes novadā uz autoceļa Rīga–Veclaicene, vienlaikus tika fiksēti divi rupji ātruma pārsniegšanas gadījumi, kur divi autovadītāji, savā starpā sacenšoties, pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. Proti, 1969. gadā dzimis automašīnas “Audi A8” vadītājs pie atļautajiem 100 kilometriem stundā traucās ar 175 kilometriem stundā. Savukārt “VW Touareg” vadītājs, 1986. gadā dzimis vīrietis, pie atļautajiem 90 kilometriem stundā, steidzās ar 163 kilometriem stundā. Abiem vadītājiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un paredzēta transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana.

Savukārt īsi pirms plkst. 21.00 Garkalnes novadā uz autoceļa Rīga–Sigulda, likumsargi apturēja automašīnu “BMW X5”, kuru vadīja 1990. gadā dzimis vīrietis. Vadītājs pie atļautā braukšanas ātruma 90 kilometriem stundā brauca ar ātrumu 154 kilometri stundā. Neilgi pēc tam arīdzan uz autoceļa Rīga–Sigulda, Inčukalna novadā, ceļu policisti apturēja vēl vienu “BMW 525” markas automašīnu. Pie transportlīdzekļa stūres sēdēja 1984. gadā dzimusi sieviete, kura vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, brauca ar 166 kilometriem stundā.

Policija uzsver, ka piecos no sešiem minētajiem gadījumiem autovadītājiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un paredzēta transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana.

Vienlaikus Valsts policija atgādina, ka par ātruma pārsniegšanu virs 50 kilometriem stundā draud tiesību atņemšana. Taču, lai atjaunotu transportlīdzekļa vadītāja tiesības, neatkarīgi no tā uz cik ilgu laiku tās ir atņemtas, personai jebkurā gadījumā ir jākārto teorētiskais ceļu satiksmes noteikumu eksāmens.

Tāpat jāpiemin, ka bez šiem fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, ar Valsts policijas netrafarēto automašīnu izdevās notvert arī kādu “Volvo” vadītāju, kurš, veicot apdzīšanas manevru, šķērsoja nepārtraukto līniju.

Lasi vēl