Policijas drons pieķēris 24 agresīvus autovadītājus

4 komentāri
Policijas drons pieķēris 24 agresīvus autovadītājus
IVARS SOIKĀNS, LETA

Valsts policija (VP) turpina kontrolēt agresīvos braucējus ar bezpilota lidaparātu jeb dronu palīdzību, un nu pusotras stundas laikā likumsargiem izdevies fiksēt 24 agresīvus autovadītājus.

Vakar, 22. jūlija pēcpusdienā, Valsts policija amatpersonas Rīgā, Salu tilta apkārtnē, atkal izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai pārbaudītu un kontrolētu agresīvos transportlīdzekļu vadītājus.

No plkst. 17. 00 līdz 18.30 policisti ar drona palīdzību Salu tilta apkārtnē fiksēja 24 transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citus satiksmes dalībniekus. Proti, šoferi Salu tilta uzbrauktuvē no Krasta ielas apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu, kas ir traktējama kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana.

Bezpilota lidaparāta pilots nodeva informāciju uz tilta esošajām policijas ekipāžām, kuras sagaidīja agresīvos braucējus, un pēc tam pavadīja pie kolēģiem, kuri pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

Visos 24 gadījumos autovadītājiem tika noformēts administratīvā pārkāpuma lēmums par agresīvo braukšanu. Jāpiemin gan, ka likumsargi novēroja, ka daži autovadītāji sākotnēji vēlējās pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, tomēr, pamanot bezpilota lidaparātu, pārdomāja.

Valsts policija jau iepriekš 6. jūlijā veikusi šādu pārbaudi tajā pašā lokācijā. Toreiz pusotras stundas laikā fiksēti 37 agresīvie braucēji, kuriem noformēti administratīvie pārkāpuma lēmumi.

Atgādinām, ka Valsts policija satiksmes uzraudzībai pērnā gada septembrī sāka izmantot bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru. Ar bezpilota lidaparātu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšana, nepamatota joslu mainīšana vai ceļazīmju neievērošana.

Agresīva braukšana izpaužas kā apzināta likumā noteikto tiesību normu klaja neievērošana, piemēram, horizontālo ceļu apzīmējumu neievērošana, apdzīšanas manevru veikšana bīstamos ceļu posmos u.c.

Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku tiesības un drošība.

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, kā arī atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

4 komentāri