Policija aptur ātrumpārkāpēju ar “plikām” riepām

13 komentāri
Policija aptur ātrumpārkāpēju ar “plikām” riepām
VALSTS POLICIJA

Ceturtdien ap pulksten 17.35 Rucavas pagastā pamanīta 1990. gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna ”Audi”, kura pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu – vietā, kur atļauts pārvietoties ar 70 kilometriem stundā, vīrietis brauca ar 92 km/h, informē Valsts policija.

Vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21-30 km/h ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro apmērā.

Tāpat likumsargi pārbaudīja automašīnas riepu protektoru dziļumu. Normatīvie akti paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm, bet ziemas riepām – 4 mm. Mērierīce uzrādīja, ka automašīnas ”Audi” riepu protektoru dziļums ir 0,06 un 0,00 mm – vīrietis brauca ar ”plikām” riepām, kas saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem ir aizliegts.

Vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols arī par šo pārkāpumu.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.