Pļaviņu pusē policistus mēģina piekukuļot ar malku 180 eiro vērtībā

6 komentāri
Pļaviņu pusē policistus mēģina piekukuļot ar malku 180 eiro vērtībā
KASPARS KRAFTS, F64

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonām piedāvāti kukuļi – 100 eiro un seši kubi malkas, lai izvairītos no administratīvo pārkāpumu protokolu noformēšanas, aģentūru LETA informēja pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā vīrietis, vadot automašīnu “Chrysler Voyager”, nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbrauca ceļa zīmei un to nolauza. Kad notikuma vietā ieradās policisti, konstatēts, ka autovadītājs atrodas alkohola reibumā – viņa izelpā fiksētas vairāk nekā 2,4 promiles.

Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas par braukšanu alkohola reibumā, vīrietis piedāvāja policistam samaksāt 100 eiro. Pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļdošanu, kā arī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Savukārt Pļaviņu novada Klintaines pagastā Aizkraukles iecirkņa policisti pamanīja pa ceļu braucam automašīnu “Audi” bez transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm. Kad likumsargi aicināja autovadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policijas darbinieku prasībām apturēt mašīnu un sāka bēgšanu.

Pēc neilga laika automašīna iebrauca kādas mājas pagalmā. Tur sarunā ar policistiem iesaistījās sieviete, kura solīja policistam piegādāt sešus kubus malkas 180 eiro vērtībā, lai transportlīdzekļa vadītājs netiktu saukts pie atbildības. Arī šajā gadījumā ir sākta administratīvā lietvedība pret autovadītāju, bet pret sievieti policija ir sākusi kriminālprocesu par kukuļdošanu.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai par kukuļa piedāvāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Šogad Zemgales reģionā par kukuļdošanu pavisam kopā sākti četri kriminālprocesi – divi Aizkraukles, viens Jēkabpils un viens Jelgavas iecirknī.