Piecu promiļu reibums! Servisa mehāniķis “aizņemas” klienta auto un to pamatīgi apskādē

7 komentāri
Piecu promiļu reibums! Servisa mehāniķis “aizņemas” klienta auto un to pamatīgi apskādē
EKRĀNUZŅĒNUMS

Kā jūs justos, ja, ierodoties pakaļ savam auto uz servisu, tas būtu mistiskā kārtā pazudis? Izklausās neticami, taču izrādās, ka tā tiešām mēdz būt. Šoku par nozudušu “Mercedes” automobili piedzīvojis kāds vīrietis Rīgā.

Ap plkst. 21.00 Pārdaugavas policisti devušies talkā Slokas ielas iedzīvotājiem, kuri sūdzējušies par kāda “Mercedes” stūrētāju. Ļaudis izteikuši aizdomas, ka tobrīd pa mājas pagalmu lēni, turpu šurpu braukājošā auto šoferis ir pamatīgi piedzēries.

Tā kā mājas iedzīvotāji apgalvoja, ka redzējuši, kā pie stūres sēdošais, praktiski nepamodināmais vīrietis, tikai brīdi iepriekš vēl vadījis transportlīdzekli un likumsargiem bija pamatotas aizdomas, ka vīrietis ir piedzēries, uz notikuma vietu izsaukti ceļu policisti. Aplūkojot pašu braucamrīku, bija skaidrs, ka tas pavisam nesen apskādēts – gandrīz visa tā virsbūve bija noklāta ar lielākām un mazākām švīkām un buktēm.

Neatkarīgi no policistu centieniem sazināties ar spēkrata īpašnieku un faktu, ka citas pārvaldes policisti pēc kolēģu lūguma pat apmeklējuši viņa deklarēto dzīvesvietu – tajā vakarā sastapt saimnieku nav izdevies, tādēļ auto nonācis policijas stāvlaukumā, savukārt šoferis ar visu soda protokolu kabatā aizvests uz patversmi.

Tomēr, ja tobrīd inspektoriem tā arī nebija skaidrs, kā tad auto šeit nonācis, jau nākamajā dienā viss kļuvis skaidrs, kad automobiļa likumīgais īpašnieks ieradās Valsts policijas Kurzemes iecirknī, lai paziņotu par pazudušo braucamrīku.

Kā izrādās, vīrietis to bija nodevis kādā auto servisā remontdarbu veikšanai, bet, ierodoties pakaļ savam auto, uzzinājis, ka braucamrīks pazudis bez pēdām, bet viens no ”meistariem”, kuram uzticēts auto, telefonu vairs neceļ. Protams, ka drīz vien šis gadījums atšķetināts un pret servisa darbinieku ierosināta krimināllieta. Taču šajā gadījumā, lai arī cik pārsteidzoši tas nebūtu, vīrietis, kurš bez atļaujas paņēmis svešo auto, visticamāk, tiks cauri sveikā.

Citiem vārdiem sakot, auto servisa darbinieks atradis veidu, kā cietušajam kompensēt tūkstošos mērāmos zaudējumus, un vismaz no vienām nepatikšanām izkūlies. Jāteic, ka tas gan neatbrīvo no tiesu darbiem, un nepatikšanām, kas saistītas ar auto vadīšanu gandrīz piecu promiļu reibumā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā