Pie VEF tilta notiek srkejriteņa un vieglā auto sadursme

4 komentāri

Mirklis neuzmanības pie auto stūres izraisīja avāriju – 2. jūlijā uz gājēju pārejas pie VEF tilta vieglais spēkrats sadūrās ar elektrisko skrejriteni, vēsta “Degpunktā”.

Elektriskā skrejriteņa un vieglās automašīnas sadursme, kas notika pie VEF tilta, Bērzaunes ielā, mazāk aizsargātā braucamrīka vadītājam beidzās ar nonākšanu ātrās palīdzības mediķu rokās.

Taču, cik zināms, kritiena dēļ netika gūtas smagas traumas. Sarkanais auto uz gājēju pārejas skūtera braucēju tikai pastūma. Sieviete, kura avārijas brīdī sēdēja pie “Hyndai” stūres, savu vainu notikušajā nenoliedz un, neņemot vērā tikko piedzīvoto izbīli, spēj paskaidrot, kā viss atgadījās.

“Lēnām braucu no VEF tilta, brauca arī citas mašīnas, pagriezienā paskatījos uz abām pusēm, neredzēju viņu. Nevaru apgalvot, ka viņam bija liels ātrums, es viņu vienkārši neredzēju,” stāsta automašīnas vadītāja, piebilstot, ka Rīgā šī ir viena no bīstamām vietām, sarežģīts krustojums, kur divos virzienos brauc arī elektroskūteru vadītāji.

Visticamāk, šoreiz avārijā par vainīgu tiks atzīta automašīnas vadītāja. Ņemot vērā visus apstākļus, pieļaujams, ka šis stāsts beigsies ar administratīvo lietu un naudas sodu.

Jācer, ka arī mazāk aizsargātā transportlīdzekļa vadītājam šis visai nepatīkamais gadījums būs kā pieredze un pamācība, ka arī uz gājēju pārējām un veloceliņiem jāskatās uz citiem satiksmes dalībniekiem un atbilstoši jāreaģē.

Jāsaka, ka Valsts policijas pārstāvji jau kādu laiku veic pastiprinātu kontroli skrejriteņu satiksmē, jo šo moderno un populāro tehnikas vienību skaits pilsētas ielās ik gadu pieaug. Diemžēl lielāka ir arī negadījumu statistika.

Vasaras periodā policija saskārusies ar problēmu, ka elektriskie skrejriteņi, kas ir it kā ērts, ātrs un manevrētspējīgs transportlīdzeklis pilsētā, ir arī nedrošs transportlīdzeklis. Vadītāji, reizēm nedomājot par drošību, veic likumpārkāpumus, kas noved līdz negadījumiem smagā stāvoklī. Piemēram, netiek ievērots, ka nepilngadīgie nedrīkst pārvietoties dzīvajā satiksmē, bet tikai pa ietvēm.

4 komentāri