Pētījums: vecāki mēdz aizmirst par bērnu drošību automašīnā

Pievienot komentāru
Pētījums: vecāki mēdz aizmirst par bērnu drošību automašīnā
DEGPUNKTĀ

Nereti vecāki nevērīgi attiecas pret savu bērnu drošību ceļu satiksmē. Dodoties izbraucienā kopā ar atvasi, pieaugušie mēdz aizmirst par pareizu bērnu pārvadāšanu. Policijas veiktajā aptaujā noskaidrojās, ka 40% no 405 aptaujātajiem autovadītājiem vienu vai vairākas reizes vizinājuši mazos bez sēdeklīša vai paliktņa.

Par spīti tam, ka lielākā daļa pieaugušo ir iegādājušies bērnu sēdeklīšus, tiek pieļautas dažas kļūdas to izmantošanā. Vecāki neapzinās, ka pirms piesprādzēt atvasi krēsliņā, jānovelk viņu biezais apģērbs. Jānostiprina arī automašīnā esošie priekšmeti, jo tie sadursmes brīdī var trāpīt kādam no pasažieriem.

Ja nepilngadīgie tiek sēdināti autovadītāja blakus krēslā, ir jāatslēdz priekšējais drošības spilvens. Policijas veiktajās pārbaudēs uz ceļa atklājās, ka daži vecāki mērojot īsu ceļa posmu grib ietaupīt laiku un neuzskata, ka bērnam nepieciešama papildus drošība.

Vairāk nekā 80% no aptaujātajiem šoferiem apgalvo, ka ne reizi nav pārvadājuši bērnus sēdeklītī nepiesprādzētus. Statistika vēsta, ka kopumā valstī vecāki apzinās bērnu drošības pasākumu nozīmīgumu. Tomēr statistika joprojām nav iepriecinoša, šogad avārijās cietuši 178 bērni, bet bojā gājuši divi.