“Pēkšņi parādījās pretējā braukšanas joslā…” Policija šķetina, kas izraisīja traģisko avāriju uz Liepājas šosejas

0 Komentāru

Nedēļas nogalē uz Liepājas šosejas notikušas divas avārijas, kurās gājuši bojā cilvēki. Sestdien Tadaiķu pagastā kāds šoferis uzbraucis 75 gadus vecai gājējai, kura mirusi notikuma vietā. Bet tās pašas dienas pievakarē, ap plkst. 20.00, uz Liepājas šosejas netālu no Pienavas notikusi frontāla kravas un vieglā auto sadursme, pēc kuras vieglais auto aizdedzies, bet tā šoferis gājis bojā.

Raidījums “Degpunktā” skaidroja, ko šobrīd par šo avāriju izdevies noskaidrot policistiem.

Māris Trēde
Valsts policijas Tukuma iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks

Brīdī, kad notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki, tur jau strādāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Pēc ugunsgrēka dzēšanas bija skaidrs, ka bojā gājis transportlīdzekļa vadītājs.

Ceļu policisti noskaidrojuši, ka sadegušo, gabalos sarauto vieglo automobili “SAAB” pilotējis kāds 28 gadus vecs vīrietis. Nevar izslēgt, ka šoferis, kurš taisnā, labi pārskatāmā ceļa posmā negaidīti iestūrēs pretējā joslā, pirms negadījuma krietni pārsniedzis atļauto ātrumu.

“Transportlīdzekļa “DAF” vadītājs ir izsniedzis mums video ierakstus, kur redzami negadījuma apstākļi. Negadījums noticis pie tādiem apstākļiem, ka pēkšķi šis vieglais transportlīdzeklis parādījās pretējā braukšanas joslā un izraisīja sadursmi,” skaidro Trēde un min, ka kravas automašīnas vadītājam nav bijis iespējams izvairīties no sadursmes.

Pats pamatīgi bojātā kravas automobiļa vadītājs ticis cauri vien ar izbīli, un viņam nav bijusi nepieciešama mediķu palīdzība. Pēc avārijas laikā, kamēr notikuma vietā strādājuši operatīvie dienesti un izmeklētāji, attiecīgajā Liepājas šosejas posmā vairākas stundas bija slēgta satiksme, un autobraucējiem nācies izmantot apbraucamos ceļus.

Vaicāts par iespējamajiem traģiskā negadījuma iemesliem, Trēde ir visai izvairīgs, taču norāda, ka šobrīd viņa rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par to, ka jauneklis iepriekš būtu pašnāvnieciski noskaņots vai norādes, ka traģiskais manevrs izraisīts apzināti.

0 Komentāru