Pēc spraigas pakaļdzīšanās uz Jelgavas šosejas aiztur 17 gadus vecu autovadītāju

0 Komentāru
Pēc spraigas pakaļdzīšanās uz Jelgavas šosejas aiztur 17 gadus vecu autovadītāju

Valsts policijas (VP) Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki šodien pēc spraigas pakaļdzīšanās uz Jelgavas šosejas aizturēja 17 gadus vecu autovadītāju, aģentūru LETA informēja VP.

Policijas ekipāža ap plkst.11 no kolēģiem saņēma informāciju par kādu aizdomīgu automašīnu ar ārvalstu numurzīmēm, kura bija apstājusies uz Jelgavas šosejas iekšējās joslas.

Atbraucot uz norādīto vietu, policisti pamanīja melnu “BMW” markas automašīnu, kurā tobrīd kāda sieviete pildīja degvielu no kannas, un pie automašīnas stūres atradās jaunietis, kurš, pamanot tuvojošos policijas automašīnu, izlēca no spēkrata un steigā centās aizvērt tā bagāžas nodalījumu. Pēc tam gan vadītājs, gan pasažiere ātri atgriezās mašīnas salonā.

Viens no ekipāžas policistiem devās pie automašīnas, lai noskaidrotu, kas ir noticis, bet tajā brīdī “BMW” vadītājs aizslēdza mašīnas durvis un sāka bēgšanu.

Policisti sāka pakaļdzīšanos un izteica prasību apturēt transportlīdzekli, bet tā tika ignorēta un automašīnas vadītājs turpināja bēgt, nogriežoties no Jelgavas šosejas uz veco Jelgavas šoseju.

“BMW” vadītājs turpināja traukties pa ceļu, ignorējot gan ceļazīmes, gan atļauto braukšanas ātrumu, gan arī atkārtotu policistu prasību apturēt automašīnu. Kādā brīdī policijas darbiniekiem atsteidzās palīgā vēl viena ekipāža.

Vēlāk policijas ekipāžām izdevās kopīgiem spēkiem apturēt automašīnas vadītāju, kura bēgšana beidzās ceļa malā esošajā grāvī. Pakaļdzīšanās laikā bojāts arī policijas dienesta transportlīdzeklis, bet neviena persona nav cietusi.

Pēc iebraukšanas grāvī “BMW” vadītājs metās bēgt, bet viņam izdevās aizmukt vien desmit metrus. Veicot brīdinājuma šāvienu gaisā, likumsargi notvēra agresīvi noskaņoto jaunieti.

Policija noskaidrojusi, ka spēkratu vadīja pilngadību vēl nesasniedzis jaunietis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī iespējamā narkotisko vielu iespaidā. Spēkrata vadītājam ne tikai nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, bet pašam spēkratam bija noņemtas oriģinālās numurzīmes un tas bija aprīkots ar citu valstu numurzīmēm – Francijas un Vācijas, tāpat transportlīdzeklis nebija reģistrēts likumā noteiktā kārtībā, nebija veikta tehniskā apskate un obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA).

Vēl bez minētajiem pārkāpumiem jaunietim noformēs administratīvo pārkāpumu lēmumus par nepakļaušanos policijai, atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu, kā arī par ceļa zīmju neievērošanu.

Tāpat par automašīnas vadīšanu bez tiesībām un narkotisko vielu iespaidā likumā ir noteikta kriminālatbildība.

Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus un ārvalstu numurzīmju izcelsmi.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu