Pasažieru autobusa avārija uz Liepājas šosejas: transportlīdzekli grāvī “iestūmis” vējš; ceļš bijis slidens

3 komentāri
Pasažieru autobusa avārija uz Liepājas šosejas: transportlīdzekli grāvī “iestūmis” vējš; ceļš bijis slidens
DEGPUNKTĀ

Netīrīti un nekaisīti autoceļi trešdien visas dienas garumā radīja pārvietošanās grūtības teju visiem autovadītājiem. Likumsakarīgi, – notika arī vairāki smagi negadījumi. Dienas smagākajā avārijā uz Liepājas šosejas cieta pieci cilvēki.

Putenis un stiprais vējš pārsteidza autovadītājus un radīja vairākas avārijas situācijas un smagus negadījumus. Viens no tiem noticis netālu no Pienavas ciemata, Tukuma novadā, uz Liepājas šosejas. Tur pēcpusdienā iebraucis grāvī un apgāzies pasažieru autobuss. No spēcīga trieciena autobusam izbiruši stikli. Operatīvos dienestus izsaucis šoferis.

Pēc dažām minūtēm uz notikuma vietu aizsteigušās vairākas ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas un piecas ātras palīdzības brigādes. Astoņi no autobusa pasažieriem tikuši ārā pašu spēkiem. Ugunsdzēsēji pa transportlīdzekļa lūku un priekšējo logu izglābuši vēl piecus cilvēkus, kuri nogādāti slimnīcā, taču, cik zināms, traumas nav smagas.

Notikuma vietā strādāja arī Valsts policija, kas regulēja satiksmi. Likumsargiem tagad jāskaidro negadījuma iemesli, bet, visticamāk, autobusa šoferis nesavaldīja transportlīdzekli slidenā ceļa dēļ. Lai izvilktu vairāku tonnu smago spēkratu no grāvja, tika piesaistīts lielgabarīta tehnikas autoevakuators. Uz vairāk nekā stundu satiksme tika daļēji bloķēta.

Saldus autoostas vadītāja Liene Rudzroga aģentūrai LETA norādīja, ka autobusa šoferis pēc avārijas esot stāstījis, ka vējš autobusu “iestūmis” grāvī.

Savukārt līdzīgus pārdzīvojumus turpat netālu uz savas ādas izjutis vēl viens šoferis, kurš stūrējis mikroautobusu. Kā raidījumam “Degpunktā” pastāstīja šofera kolēģis, kas bija apstājies, lai palīdzētu, ceļš nav bijis tīrīts un mikroautobusu vienkārši sanesa, lai arī tas nebrauca ātri.

Par laimi, avarējušā mikroautobusa šoferis nav cietis un busiņš pats uz saviem riteņiem varēja pamest negadījuma vietu.

3 komentāri