Pāris stundas pirms traģiskās avārijas pie Ķesterciema iedzīvotāji zvanījuši par iespējamu “dzērājšoferi”; tas izrādījis sadursmes vaininieks

12 komentāri
Pāris stundas pirms traģiskās avārijas pie Ķesterciema iedzīvotāji zvanījuši par iespējamu “dzērājšoferi”; tas izrādījis sadursmes vaininieks

Svētdien īsi pēc plkst. 22 uz šosejas Tukums-Kolka 18. kilometru steigušās vairākās ugunsdzēsēju glābēju brigādes, mediķi un policisti. Asajā līkumā, kur šoseja krustojas ar ceļu, kas ved uz Ķesterciemu, starp divām vieglajām automašīnām “Škoda” un “Volvo” notikusi frontāla sadursme.

Vienā no iesaistītajām spēkratiem, proti, “Škoda”, mediķi atraduši kādu vīrieti, kura dzīvību vairs nebija iespējams glābt, no gūtām traumām viņš miris notikuma vietā. Savukārt automašīnā “Volvo” atradušies četri cilvēki, kuri bijuši iespiesti salonā. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību viņi atbrīvoti, bet diemžēl viena pasažiere neizdzīvoja.

Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un nozīmētas vairākas ekspertīzes, to skaitā arī alkohola pārbaudes asinīs. Iespējams, ka tieši “Škoda” vadītājs, ceļa līkumā nebija ticis galā ar mašīnas vadību, bremzējis par vēlu un ieslīdējis pretēja braukšanās joslā. Likumsargiem ir pamatotas aizdomās, ka avāriju izraisījušais vadītājs bija dzēris, jo minētā “Škoda Octavia” pāris stundas pirms traģēdijas tika redzēta Ragaciemā, un tās šoferis braucis aizdomīgi.

Vietējais iedzīvotājs Laimonis, kurām māja atrodas dažu metru attālumā no bēdīgi slavenā krustojuma, dalās ar emocijām, kas sakrājušās, gadiem skatoties uz šādām un līdzīgām nelaimēm. Svētdien vīrietis pats braucis garām sadragātajiem vrakiem un daļēji redzējis avārijas sekas. Vīrietis uzskata, ka konkrētais pagrieziens ir pārāk ass priekš ātruma, kuru izvēlās lielāka daļa no autovadītājiem.

Laimonis uzskata, ka krustojums ir neveiksmīgi uzbūvēts un, iespējams, ka šajā vietā būtu nepieciešams kāds mūsdienīgs risinājums, kas liktu šoferiem laicīgi bremzēt.

Par “Volvo” spēkrata šofera un divu pasažieru dzīvībām pašlaik cīnās mediķi.

12 komentāri