Pāri palika lūžņu kaudze – “Audi” šoferis uz dzelzceļa pārbrauktuves ietriecas vilcienā

1 komentārs
Pāri palika lūžņu kaudze – “Audi” šoferis uz dzelzceļa pārbrauktuves ietriecas vilcienā

Pirms šķērsot dzelzceļa sliedes, ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam rūpīgi jāpārliecinās par drošību un to, vai netuvojas vilciens. Šo svarīgo noteikumu neievēroja kāds “Audi” vadītājs Salaspilī un ietriecās braucoša pasažieru vilciena vagonā. Viņa automašīna tika sadragāta, taču negadījums, kas varēja beigties letāli, par laimi, neprasīja cilvēku upurus.

Pirmdienas pievakarē Salaspilī noticis netipisks ceļu satiksmes negadījums. Kāds vieglās automašīnas vadītājs neizprotamā veidā ietriecās braucoša ekspresvilciena sānā, kas pārvietojās ar ātrumu 108 km/h. Kā melnā ”Audi” vadītājam tas izdevās, atliek vien minēt.

Tiklīdz sapratis, ka notikusi sadursme, vilciena mašīnists uzsāka avārijas bremzēšanu. Izlēcis no kabīnes, vīrietis steidzās pie vieglās automašīnas šofera, kurš joprojām atradās vadītāja sēdvietā. Viņam par pārsteigumu, ”Audi” stūrētājs pats saviem spēkiem, viegli streipuļodams, izkāpa no sadragātā spēkrata.

Neatliekamās palīdzības mediķi pārbaudīja cietušā veselības stāvokli un atzina, ka gūtās traumas neapdraud vīrieša dzīvību, taču uz ārstniecības iestādi doties vajadzēs.

Vilciens kursēja maršrutā Rīga-Lielvārde un dzelzceļa satiksme pēc negadījuma tika traucēta vēl vairākas stundas, kas radīja sarežģījumus pasažieriem.

Uzņēmuma ”Pasažieru vilciens” pārstāvis Egons Ālers pieļauj iespēju, ka viens no iemesliem, kāpēc notikusi smagā avārija, ir ”Audi” vadītāja nerēķināšanās ar izmaiņām turpmākajā ekspresvilcienu satiksmē posmā no Dārziņiem un Doli. Tagad sliežu transportlīdzekļi mazākajās pieturās vairs nepiestās.

Par notikušo uzsākta izmeklēšana kuras ietvaros policija skaidros avārijas iemeslus, kā arī to, vai ”Audi” vadītājs bijis apreibinošu vielu iespaidā.

“Degpunktā” sižets