Komentāri

Pagājušās piektdienas vakarā Ķengaragā risinājušies gluži vai neticami notikumi – redzēts “zemu lidojošs” “Mercedes”, sagrauta kāda ēka, un ļaudis pa tumšajiem pagalmiem tvarstījuši kādu jaunu vīrieti.

Ēkas siena nedz sagruva, nedz arī to kāds centies uzspridzināt. To pagājušās piektdienas izskaņā ar apvidus auto “aizslaucījis” kāds jauns vīrietis. Kā stāsta šīs ēkas saimnieks, pievakarē, izdzirdot būkšķus, viņš nodomājis, ka kāds pie blakus esošajām miskastēm izkrauj vecas mēbeles. Tomēr kāda nelāga priekšnojauta likusi iznākt pagalmā.

“Vajag iziet, paskatīties. Iznāku, bet tur rēgojas “Mercedes Benz ML”. Tieši no manas garāžas. Viss motora pārsegs līdz priekšējam logam iebraucis manā garāžā. Cilvēki saka: “Lūk, viņš aizskrēja tur, uz turieni!”,” piedzīvoto atstāsta sagrautās garāžas īpašnieks Eduards.

Vīrs kopā ar kādu paziņu no blakus mājas meties pa pēdām šoferim, un turpat tuvējos pagalmos ļaundari izdevies panākt. “Atvedām viņu atpakaļ uz notikuma vietu. Tad parādījās arī pasažieris, kurš sēdēja tajā mašīnā, un stāsta, ka viņš gribējis pirkt mašīnu. Bija atbraucis te, uz Maskavas ielu, vai nu pēc reklāmas, vai kā. Tas šoferis teica, ka ir drusku iedzēris, mašīnu parādīšot, braucot tepat pa iekšpagalmiem. Iekāpuši mašīnā, un tas pasažieris teica, ka sapratis, ko nelāgu, kad šoferis pateica: ”Parādīšu tev, kā tā mašīna iet!”. Un sāka uzņemt ātrumu tepat starp mājām. Ar simts kilometriem stundā viņš ietriecas vienā mazā, ielas malā stāvošā auto un spiež gāzi tālāk, un, kad ātrums ir jau pāri simtam, mašīna, uzbraucot uz apmales, atraujas no zemes un kā raķete ielido garāžā,” turpina Eduards.

Apkārtējie, redzot notiekošo, jau bija piezvanījuši 110, un drīz vien notikuma vietā ieradās pirmā policijas ekipāža, kurai tad arī nodots sasistā auto pilots.

Notvertais vīrietis iesēdināts aiz restēm, un tad kārtības sargi uzklausījuši “Mercedes” pasažieri. Kā izrādās, puisis nav viss vēlējies pirkt melno džipu, bet gan uz ceļa palūdzis palīdzību, lai iedarbinātu savu auto. Vārds pa vārdam, un “Mercedes” šoferis jau vizinājis jaunieti, savukārt puisim atlicis vien skaitīt lūgšanas.

“Viņš man saka: ”Skaties uz spidometru”. Es skatos, domāju, līdz piecdesmit ieskriesies, bet viņš… Es viņam teicu: ”Stāvi!”. Pašam jau reflekss bremzēt, pat sēžot blakus,” savu versiju atklāj pasažieris.

Drīz vien notikuma vietā ieradušies arī ugunsdzēsēji, mediķi un ceļu policisti, kuriem uzticēta visa šī neprāta dokumentēšana.

“Pret operatīvajiem dienestiem vispār nav nekādu pretenziju. Pilnīgi nekādu. Viss korekti, viss smuki. Izvilka mašīnu, atslēdza elektrību, visu rūpīgi izdarīja, un pat tas bloks, kas karājās gaisā, nenogāzās. Ugunsdzēsēji tik smuki izvilka. Nu, tagad gaidām, zvanīju uz apdrošināšanas kompāniju, gaidu, ko teiks apdrošinātāji,” papildina cietušās būves īpašnieks.

Pats aculiecinieku aizturētais tā arī nav atzinies, ka būtu pilotējis “Mercedes” automašīnu, taču šobrīd izskatās, ka visi viņa mēģinājumi izvairīties no atbildības būs velti.

Pāris minūšu izbrauciena kopsavilkums ir visai iespaidīgs – šoferis sasitis auto, zaudējis tiesības un iespaidīgu naudas summu, kā arī nu figurē kriminālprocesā. Savukārt garāžas īpašnieks ticis pie negribētām klapatām, zaudējis dažādus dārgus instrumentus un iekārtas, taču, cerams, tiks pie kārtīgas kompensācijas un, iespējams, pat jaunas garāžas.

Lasi vēl