Par sadursmi ar riteņbraucēju bargu sodu saņēmis autobusa šoferis uzskata, ka tas piemērots nepamatoti

12 komentāri
Par sadursmi ar riteņbraucēju bargu sodu saņēmis autobusa šoferis uzskata, ka tas piemērots nepamatoti

Par sadursmi ar riteņbraucēju bargu sodu saņēmis autobusa šoferis no Imantas uzskata, ka sods viņam piemērots nepamatoti, jo cietušais velosipēdists brauca tumsā bez atstarotāja un bija alkohola reibumā, vēsta “Degpunktā”.

Andris agrāk strādāja uzņēmumā “Rīgas satiksme”, kur gadiem ilgi bija desmitā autobusa šoferis. Pirms pieciem gadiem Mārupes apkaimē pie pieturas “Vētras” notika Andra dzīvē pirmais ceļu satiksmes negadījums. Viņš nepamanīja velosipēdistu un uztriecās viņam tieši virsū.

“Brauca divi velosipēdisti, vīrs ar sievu, pēc pasākuma apmeklēšanas Mārupē alkohola reibumā. Sievai bija sarkans lukturītis, to ļoti labi varēja redzēt uz ceļa – gan pašu velosipēdisti, gan šo lukturīti. Veicot apdzīšanas manevru, sadūros ar otru velosipēdistu, kurš brauca pa priekšu, kuram nebija ne atstarojošas vestes, ne gaismas lukturu, ne atstarotāja. Vadot pilsētas pasažieru autobusu ar ieslēgtām gaismām, neapgaismoti priekšmeti uz ceļa nav redzami,” stāsta izbijušais autobusa šoferis Andris.

Tika izsaukti mediķi, kas cietušo nogādāja slimnīcā. Pāris dienas vēlāk Andris devās vīrieti apraudzīt. Cietušajam bija dažādi lūzumi, kā arī spēcīgs galvas sasitums. Paveicies vien ar to, ka trieciens bija pret autobusa stiklu, kas amortizēja triecienu, nevis metālu.

Ievainojumi bija nopietni, bet lūzumi ar laiku sadzija. Andris nākamos gadus staigāja pa tiesas zālēm, līdz beidzot pastā saņēma, viņaprāt, negodīgu spriedumu, kurā viņu atzina par vainīgu kā noziedzīgā pašpaļāvībā autobusu vadījušu šoferi, kas uzbraucis virsū mazāk aizsargātam satiksmes dalībniekam. Andris nosacīti notiesāts uz diviem gadiem, kā arī viņam atņemtas vadītāja tiesības uz trim gadiem.

Vīrietis stāsta, ka dzīve pēc soda piemērošanas krietni mainījās. Viņš bija spiests aiziet no darba, jo nebija iespējams strādāt – visu gadu stresa līmenis esot bijis pārlieku augsts, par viņu arī ņirgājušies.

Apsūdzētais ir gatavs cīnīties, lai pierādītu savu nevainību, taču iespējas ir teju izsmeltas. Zvērināts advokāts Jānis Mucenieks, apskatot lietas materiālus, aicina Andri nepadoties.

“No vienas puses, lieta ir izskatīta trijās instancēs, tas, protams, ir jāņem vērā ikvienam, arī tam, kuram šis spriedums nepatīk. Taču, no otras puses skatoties, es šeit saskatu iespēju apsūdzētajam vērsties prokuratūrā saistībā ar jaunatklātiem apstākļiem, tikai, protams, šie te – jaunatklātie apstākļi – viņam ir attiecīgi jāatrod, jānofiksē un jāsniedz iekšā,” iesaka advokāts.

Ir vairāki iemesli, kāpēc advokāts pieļauj iespēju, ka gala lēmums ir apstrīdams. Viens no tiem ir fakts, ka velosipēdists devās ceļā teju neredzams diennakts tumšajā laikā, ārpus apdzīvotas vietas, kur ir lielāks spēkratu ātrums, ar ko riteņbraucējam ir jārēķinās. Velosipēda vadītājam nebija nedz ķiveres, nedz atstarotāja vai atstarojušas vestes, pretējā gadījumā tai jāparādoties lietas materiālos.

Jānis Mucenieks apsver domu, ka riteņbraucēja reibuma stāvoklis, iespējams, bijis augstāks, nekā vēlāk uzrādīja analīzes. Neliekas ticami, ka pēc vienas alus pudeles izdzeršanas, kā norādījis cietušais, velosipēda vadītājam būtu bijis tik augsts promiļu īpatsvars asinīs, kā uzrādījās.

Bijušais desmitā autobusa šoferis ir nolēmis pārsūdzēt lēmumu un šobrīd gatavo jaunus pierādījumus, lai atkārtotu lietas izskatīšanu. Andris lolo cerību, ka šoreiz viņam tiesā veiksies vairāk.

12 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība