“Par mata tiesu izglābās no bojāejas!” Uz Ventspils šosejas notikusi pamatīga vieglās un kravas automašīnas sadursme

1 komentārs

Kā jau bieži gadās ceļu satiksmes negadījumos, saduroties vieglajam un smagajam spēkratam, kravas automašīnu šoferi tiek cauri vien ar izbīli un saskrambātu spēkratu, taču par vieglo automašīnu šoferu vai pasažieru dzīvību jācīnās mediķiem.

Arī trešdien, 29. augustā, uz Ventspils šosejas noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta vieglā un smagā automašīna. Cietušais “Mercedes Benz” šoferis slimnīcā nogādāts bēdīgā stāvoklī, ciešot no smagām galvas, kāju un roku traumām.

Automašīnu vadītājus, kuri ap plkst.9.30 bija izvēlējušies doties pa Jūrmalas apvedceļu, sagaidīja nepatīkams brauciens. Uz Ventspils šosejas pie Varkaļu kanāla policija daļēji bloķēja satiksmi, un automašīnas uz priekšu virzījās gausi. Lēnām tuvojoties notikumu epicentram, skatam pavērās sastrēguma iemesls – avārijā starp vieglo un kravas automašīnu smagi cieta “Mercedes benz” šoferis, kura spēkrats driskās mētājās šosejas malā. “Scania” šoferis tikmēr staigāja pa šosejas malu un prātā pārcilāja tik tikko notikušo nelaimes gadījumu.

“Scania” šoferis stāsta: “Braucu no Ventspils puses. Tas “Mercedes” pārnāca pāri manā braukšanas pusē. Es pa gabalu jau redzēju, ka viņš līkumā. Tad viņš nāca man virsū, es paņēmu, cik var pa labi. Vēl nedaudz un būtu grāvī. No manas puses laimīgi, bet viņš ietriecās iekšā…”.

Vieglās automašīnas šoferis par mata tiesu izglābās no bojāejas. Jau saņemot izsaukumu, mediķu brigāde nojauta, ka par šī cilvēka dzīvību būs jācīnās smagi un izsūtīja specializētu ekipāžu kritiskākajiem gadījumiem.

NMPD pārstāve Sarmīte Skujiņa skaidro: “Ārstu speciālistu brigādēs mums strādā visaugstāk kvalificētie ārsti, reanimatologi, anesteziologi, kuri tieši uz tādiem smagiem gadījumiem tiek izsūtīti, kā atbalsts mūsu parastajām, ikdienas līnijas brigādēm. Gan reanimācijas, kur ir aizdomas, ka cilvēkam ir bijis infarkts, insults, smags veselības stāvoklis, smagas traumas.”

Pēc apkārtējo apraksta, vieglās automašīnas vadītājs bija gandrīz 70 gadus vecs. Liecinieki neizslēdz iespēju, ka vīrietim pie stūres vienkārši palicis slikti un tāpēc nav spējis novaldīt spēkratu.

Sapluinīto “Mercedes” aizveda evakuators, un 50 metru rādiusā izmētātie metāla un plastmasas gabali visai operatīvi tika novākti. Ap plkst.11 satiksme uz Ventspils šosejas tika atjaunota. Tiesa, garāmbraucošie šoferi joprojām pētīja smagās avārijas sekas, un, iespējams tāpēc, uz ceļa notika vēl viena sadursme. Uz vietas dežūrējošā policijas ekipāža jau atkal devās uz ceļa braucamās daļas, lai fiksētu jau otro ceļu satiksmes negadījumu šajā šosejas posmā.

1 komentārs