Pamatīgi iereibis “BMW” šoferis Ziepniekkalnā “nopļauj” apgaismes stabu

13 komentāri

Kāds “BMW” automašīnas šoferis Ziepniekkalnā izraisījis iespaidīgu avāriju, jo skatu uz brauktuvi tam aizmigloja pamatīgs alkohola reibums. Braucējs bija kurlmēms un ar likumsargiem komunicēja rakstveidā.

Uzbraucot uz ietves un “nonesot” apgaismes stabu, šodien dienas pirmajā pusē avarēja sudraba krāsas “BMW” spēkrata vadītājs. Palaimējas, ka līdzi ar dzelžiem šoferis neparāva kādu gājēju vai citu braucamrīku. Iemesls avārijai, kas notika gandrīz uz līdzenas vietas, – elementāra bezatbildība.

Notiekot komunikācijai ar vadītāju, policijai radās aizdomas, ka viņš varētu būt alkohola reibumā. Tika piedāvāts veikt alkohola pārbaudi notikuma vietā, kam šoferis arī piekrita.

Pēc noteikumiem, kā tiek pārbaudīti autovadītāji, alkohola mērījums tiek veikts divas reizes ar nelielu laika intervālu. Šajā gadījumā pirmais pūtiens alkometrā uzrādīja divas promiles, bet vēlāk 1,7 promiles. Jāsaka, ka vadītājs, lai arī bija krietnā kunga dūšā, kopumā bija noskaņots miermīlīgi un policistiem virsū nebruka, taču likumsargiem tik un tā bija jāmeklē nestandarta pieeja, kā komunicēt ar pārkāpēju.

Vadītājs bija kurlmēms, tāpēc visa saziņa notika rakstveidā, un viņš tam piekrita. Saistībā ar notikušo uzsākti divi procesi – par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā un satiksmes negadījuma izraisīšanu.

Bojājumi, kas nodarīti avārijas dēļ, tiks kompensēti no apdrošinātāju kases, taču vēlāk regresa kartībā tos piedzīs no vadītāja, jo šoreiz ir rupji pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi un atbildība par izdarīto pilnībā gulstas uz šofera pleciem.

13 komentāri