Pamatīgi apskādēts nomas auto: smagā avārijā pie Berģiem aizdomas, ka tā vadītājs braucis reibumā

1 komentārs
Pamatīgi apskādēts nomas auto: smagā avārijā pie Berģiem aizdomas, ka tā vadītājs braucis reibumā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Uzņēmuma “CityBee” nomas automašīnas arvien vairāk izmanto tieši jauni cilvēki, jo tās par nelielu naudas summu var paņemt lietošanā, neprasot nevienam atļauju. Un neviens arī nekontrolē, vai pie stūres jaunietis sēžas skaidrā prātā. Ja auto atslēgas būtu jāprasa, piemēram, vecākiem, domājams, daudzi incidenti satiksmē tiktu novērsti jau saknē.

Avārija, kurā iekļuva šis nelielais autonomas spēkrats, notika ap pusnakti Rīgas pierobežā uz Berģu viadukta. Ceļa līkumā “CityBee” “Fiat” markas auto, kas brauca uz Jaunciema pusi, uztriecās “Volkswagen” spēkratam, kas virzījās no viadukta uz leju Siguldas šosejas virzienā.

“Braucu pa savu joslu, nobraucot no viadukta, un pretējā joslā vienkārši “ielidoja” mašīna, kā minimums ar pusi korpusa virzījās pa manu joslu. Un viss, pat nepaspēju nekur pagriezt,” stāsta “Volkswagen” vadītājs.

Diemžēl šis ceļa posms ir pārāk šaurs, un, pat ja būtu pieticis laiks noreaģēt, diez vai tas kaut ko mainītu, jo paši vaininieki brauca tā, it kā viņiem nebūtu bremžu.

“Tur atradās četri cilvēki. Vārdus, uzvārdus nezinu. (DP: Viņi aizbēga?) Nē, viņi mierīgi izkāpa ārā, palīdzēja savējiem izkāpt. Viņi rīkojās nedaudz haotiski. Es izsaucu dienestus, piezvanot uz 112,” stāsta “Volkswagen” šoferis.

Palīgā atsteidzās divas ātrās palīdzības brigādes, ugunsdzēsēji un ceļu policisti. Slimnīcā ar aizdomām par lūzumiem un citu orgānu bojājumiem ārsti nogādāja vienu cilvēku no ”Fiat” spēkrata. Abi šoferi palika uz vietas un sniedza liecības. Ar ”Voklswagen” šoferi policisti galā tika samērā ātri, bet ”Fiat” stūrētājs iesēdināts patruļauto salonā.

Policistiem radās aizdomas, ka nomas auto vadītājs atradās kādu apreibinošu vielu ietekmē. Šobrīd zināms, ka likumsargi uzsākuši kriminālprocesu pēc panta par spēkrata vadīšanu alkohola, narkotisko vai citu pie auto stūres aizliegto vielu ietekmē. Tas nozīmē, ja aizdomas par rupjo pārkāpumu apstiprināsies, avārijas izraisītājam būs ne tikai jāstājas tiesas priekšā, bet arī jākompensē nomas automašīnas remonta izdevumi, jo KASKO apdrošināšana šādos gadījumos nedarbojas.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā