Pakaļdzīšanās trilleris Pierīgā: Covid-19 slimnieks izbēg no patversmes, nozog auto un izraisa smagu avāriju

41 komentārs
Pakaļdzīšanās trilleris Pierīgā: Covid-19 slimnieks izbēg no patversmes, nozog auto un izraisa smagu avāriju
EKRĀNUZŅĒNUMS

Bēgšana no Covid-19 slimnieku izolatora, auto zādzība, bēgšana no neskaitāmām policijas ekipāžām un asinsstindzinoša avārija. Tas viss noticis pusstundas laikā kāda galvaspilsētas bezpajumtnieka “izpildījumā”.

Pirmdien vienu no Maskavas ielas 208. nama jeb Rīgas vīriešu patversmes logiem sedz koka plāksne, bet turpat vēl tagad redzamas izsista stikla lauskas. Nama pastāvīgie iemītnieki dzirdējuši, ka tās esot sekas kādam ārkārtīgi neparastam notikumam, taču, tā kā aiz šiem logiem ir Covid-19 slimnieku izolators, īstas skaidrības vietējiem nav.

“Tā skaidri neko nezinu. Tā kaut ko pa ausu galam dzirdēju. (DP: Bet ko tad dzirdējāt?) Nu, kāds no izolatora notinies un nozadzis mašīnu,” saka sastaptais patversmes iemītnieks.

Kā izrādās, šis stāsts patiesībā sācies sestdien plkst. 12.26, kad gaišā dienas laikā loga rūtij izbiris stikls – to no iekšpuses izsitis kāds sasirgušais bezpajumtnieks ar Covid-19 pozitīvu testu, kurš jau kopš 19. janvāra atradies sava veida “ieslodzījumā”. Pēc izlaušanās vīrietis devies “Lido” virzienā, un apsargi nodevuši šo informāciju policistiem.

Taču, lai arī policijas auto bijis turpat līdzās, bēglim izdevis veikli noslēpties no inspektoru acu skatiem – kā atklājies, vēlāk noskatoties video ierakstus, aizbēgušais glābiņu atradis netālu esošajās tūjās, bet policisti, to nepamanot, devušies Krasta ielas virzienā – kur nevienu tā arī nenotvēra. Mirkli vēlāk saņemta informācija, ka bēglis iekāpis vienā no darbinieku automašīnām, kas stāvējusi ar ieslēgtu dzinēju, un aizbraucis prom. Par notikušo nekavējoties tika ziņots Valsts policijai, un automašīna izsludināta meklēšanā.

Tikmēr baltais “Audi” jau traucies ārā no galvaspilsētas. Pirmā aizķeršanās tam fiksēta Salaspilī, kur uz šosejas auto sabojājis vairākus citus braucamrīkus un no notikuma vietas aizlaidies. Policistiem, aptuveni nojaušot, kurp šoferis varētu doties, uz lielceļa pusi nosūtītas vairākas ekipāžas – viena pārkāpēju gaidījusi pie Ķeguma, savukārt otra uzsākusi ceļu no Ogres. Autovadītājs tika pamanīts Ogres centrā un sākās pakaļdzīšanās, kas gan neturpinājās ilgi, jo jau pēc dažām minūtēm viņš iebraucis pretējā joslā un sadūries ar “Subaru” vieglo auto, kas atsitās pret vēl vienu uz ceļa esošu spēkratu.

Neprātīgā stūrētāja “lidojumu” piefiksējušas arī video kameras, mirklī, kad baltais “Audi Q7” lielā ātrumā ietriecies priekšā braucošā “Audi 80” un aizstūmis to, līdz abi apstājās laukā. Aizdomīgos trokšņus un kņadu uz šosejas tobrīd pamanījuši arī blakus mājas iedzīvotāji, kuri tikai pirms desmit minūtēm bija atgriezušies no veikala. Viņiem paveicies netrāpīties bēgošā šofera ceļā.

Kā “Degpunktā” noskaidroja neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, notikuma vietā strādājušas četras mediķu brigādes, kopumā palīdzība sniegta četriem cilvēkiem. Diviem no cietušajiem pieticis vien ar mediķu apskati un brūču apkopšanu, taču divi no ievainotajiem vidēji smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā.

Kā norāda Valsts policijas pārstāvis, šobrīd pret aizturēto 56 gadus veco vīrieti ir ierosināti divi kriminālprocesi – viens par automašīnas zādzību, savukārt otrs par nodarījumiem ceļu satiksmē. Kārtības sargi lūdz atsaukties ikvienu, kuram ir foto vai video materiāli, kas saistīti ar šo notikumu, vai jebkāda cita informācija, kas varētu noderēt izmeklēšanas gaitā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

41 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru