1 komentārs

Arī policisti ir cilvēki un adrenalīna iespaidā, dzenoties pakaļ kādam pārkāpējam, reizēm mēdz iekarst, taču tieši tāpēc viņi arī atrodas kārtības sardzē, lai spētu vēsu prātu izšķirt kāda rīcība ir pareizākā konkrētajā situācijā. Nepamatotu motociklista vajāšanu policisti brīvdienās sarīkojuši Cēsīs, pa blīvi apdzīvoto pilsētu traucoties tiešām vājprātīgā ātrumā.

Internetā publicēts aculiecinieku nofilmēts īss video, kā likumsargi lielā ātrumā, nedomājot par apkārtējo drošību, burtiski “lido” pakaļ bēdzējam. Komentāros zem šā video cilvēki pauduši klaju sašutumu par šādu pārgalvīgu, par bērnišķīgu rīcību, policistus noliekot vienā kategorijā ar bēdzēju. Līdzīgi domā arī uz vietas sastaptie cēsinieki. Ne visi gan grib runāt kameras priekšā, uzzinot, ka darīšana ar policiju.

Tomēr problēma ar dauzonīgiem “skūteru” un motociklu vadītājiem pastāv. Policistiem tā būtu jārisina ar kādiem profilaktiskiem reidiem un pārbaudēm, piemēram, aprunājoties ar jauniešiem viņu pulcēšanās vietās. Tas būtu daudz iedarbīgāk nekā spēka demonstrēšana, domā cēsinieki.

Foto

Policijā šobrīd par aculiecinieka uzņemto video uzsāktā dienesta pārbaude, un likumsargam draud disciplinārsods, ja vien netiks pierādīts pretējais – ka šāda rīcība bija galēji nepieciešama.

6. maijā ap pulksten astoņiem vakarā braucot pa Raiņa ielu uz Piebalgas ielas pusi, policijas darbinieki pamanīja mopēdistus un motociklistu. Policijas darbinieki nolēma apstāties ielas malā un pavērot situāciju. Tiklīdz tas tika izdarīts, gan mopēdisti, gan motociklists uzsāka strauju kustību, pārvietojoties uz citu pusi. Šāda rīcība šķita aizdomīga, tāpēc policijas darbinieki nolēma pārbaudīt iesaistītās personas. Tika konstatēts, ka motociklistam nebija transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes, un tāpēc tika nolemts veikt pārbaudi.

Policisti lūdza apturēt transportlīdzekli, un tātad motociklists ignorēja likumīgās prasības un uzsāka bēgšanu. Tā kā nebija numurzīmju, radās aizdomas, ka šis motocikls varētu būt zagts, tieši tāpēc policija nolēma turpināt pakaļdzīšanos. Motobraucējam pēc neilgas vajāšanas gan no policistiem izdevās aizbēgt, tāpēc uzsākta braucēja meklēšana, liekot lietā visus zināmos faktus.

Šobrīd ir noskaidrota persona, kas ir vadījusi šo motociklus, un ir uzsākts administratīvās lietvedības process. Tas savukārt nozīmē, ka braucamais nebija zagts, un, visticamāk, policisti to tomēr varēja nojaust, kaut vai aizdomājoties, ka “tusēties” pilsētas centrā ar zagtu spēkratu būtu pārāk uzkrītošs un pārdrošs solis. Jaunietis par mukšanu savu sodu saņems visai drīz, bet likumsargu rīcības izvērtēšana parasti ilgst vismaz mēnesi.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • qwe
    0 0 0

    qwe

    nedrīkst ķert un aizrādīt, neko nedrīkst logus tak izsitīs!!!
    tos sīkos mēslus tik ķert un tramdīt vajaga, izauguši un atļaujas visu!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl