“Pa šo ceļu braucis pirmo reizi dzīvē un apli pamanījis pēdējā brīdī!” Kravas auto pie Rīgas HES “noslauka” no ceļa “Audi”

12 komentāri
“Pa šo ceļu braucis pirmo reizi dzīvē un apli pamanījis pēdējā brīdī!” Kravas auto pie Rīgas HES “noslauka” no ceļa “Audi”
DEGPUNKTĀ

Ceturtdienas rītā kāds tālbraucējs no Polijas izraisījis iespaidīgu negadījumu rotācijas aplī pie Rīgas HES.

Vietā, kur viņam bija jādod ceļš, šoferis nebremzējot iebrauca aplī un “noslaucīja” no ceļa vieglo “Audi” markas spēkratu, kas tobrīd brauca pa apli. Rezultātā abi auto nobrauca no ceļa. Drīz vien notikuma vietā piestāja neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes un uz slimnīcu aizveda ”Audi” vadītāju un pasažieri. Cilvēki guva galvas traumas.

Mediķi cietušo veselības stāvokli novērtējuši kā stabilu. Atbraukušie ceļu policisti secināja, ka tālbraucējs spēj komunicēt tikai poļu valodā, tāpēc likumsargi uz avārijas vietu izsauca tulku.

Vēlāk no vadītāja paņemts paskaidrojums, kurā viņš skaidroja, ka pa šo ceļu braucis pirmo reizi dzīvē un rotācijas apli pamanījis pēdējā brīdī, kad bremzēt jau bijis par vēlu.

Vadītājam veikta arī alkohola koncentrācijas pārbaude, kurā noskaidrots, ka viņš pie stūres sēdies skaidrā prātā. Grāvī ieslīdējušās “fūres” izvilkšana pārvērtās par īstu izaicinājumu.

Process prasīja lielas pūles, un vairāku tonnu smagā tehnika no grāvja izvilkta tikai pēcpusdienā. Policistiem uzsāktās lietvedības ietvaros vēl jāpieņem paskaidrojums no ”Audi” vadītāja, taču, visticamāk, pie atbildības tiks saukts “fūres” vadītājs.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!