“Nonesa” laternu stabus un sasita policijas auto – spraiga pakaļdzīšanās beidzas ar pamatīgu avāriju

1 komentārs
“Nonesa” laternu stabus un sasita policijas auto – spraiga pakaļdzīšanās beidzas ar pamatīgu avāriju

Pavisam nesen spraiga policijas pakaļdzīšanās no Stopiņiem līdz Slāvu aplim noslēgusies ar pamatīgu avāriju un ceļu policijas auto uzgāztu apgaismes stabu.

Naktī uz pirmdienu Ulbrokā patrulējošie pašvaldības policisti sastapuši divus aizdomīgus tipiņus. Kapucēs tērptie jaunieši slapstījušies pa kādu tumšu daudzdzīvokļu mājas pagalmu, un viņu uzvedība raisījusi kārtības sargu aizdomas.

Vīri piestājuši, aprunājušies ar abiem un datu pārbaudes laikā atklājies, ka par vienu no jaunekļiem jau ieinteresējušies Valsts policijas darbinieki. Taču aizturēt jauno vīrieti nebija nepieciešams, tādēļ pēc īsas sarunas ekipāža piefiksējusi nepieciešamo informāciju un devusies tālāk.

Pēc īsa brīža policija saņēma izsaukumu, ka pie kāda “Mazda” auto, kas nobloķējis brauktuvi, manīti divi vīrieši, kuri iekāpuši tajā un strauji devušies Sauriešu virzienā.

Uzklausot izsaucēja norādes, inspektoriem pēc īsa brīža izdevies iepriekš jau piefiksēto automobili panākt. Tā šoferis, ieraugot bākugunis un dzirdot policistu aicinājumus, uz mirkli pat samazinājis ātrumu.

Spītējot spēcīgajam lietum, “Mazda” stūrētājs spiedis gāzi grīdā, un likumsargi sapratuši, ka bez papildspēku palīdzības šo automobili būs grūti vai pat neiespējami apturēt. Lai arī bēdzējs, traucoties pa Granīta ielu, vairākkārt “balansējis” uz naža asmens, policijas auto tomēr izdevies noturēties līdzi.

Tobrīd “Mazdā” sēdošie vēl nenojauta, ka tūlīt, tūlīt, viņu ceļā parādīsies ceļu policijas bākugunis. Tas, ka tās izdosies ieraudzīt caur aizmugures logu, varēja šķist vēl neticamāk.

Policijas darbinieki apmainījās ar informāciju, un “bēgļi”, uzbraucot uz Slāvu tilta, sastapās ar nobloķētu ceļu, kā rezultātā auto, izbraucot no līkuma, lietus apstākļos saslīdēja, notrieca divas laternas un sānslīdē ietriecās policijas automašīnā.

Iespaidīgajā ātrumā “lidojošais” spēkrats uz ceļu policijas auto jumta, tā teikt, atstājis notriektās laternas stabu, bet tad aizlidojis vēl labu gabalu uz priekšu. Protams, izmantojot apjukuma mirkli, auto sēdošie pēc avārijas vēl centušies aizlaisties kājām, taču nekur tālu nav tikuši. Divi no trim vīriešiem turpat notikuma vietā aizturēti.

Tā kā abiem aizturētajiem vakars turpinājies slimnīcā, likumsargi vēl nav saņēmuši informāciju par to, vai auto pilots pie stūres sēdies kādu apreibinošu vielu ietekmē, taču šobrīd jau noskaidrots, ka vīrietis automašīnu pilotējis, par spīti tam, ka viņam nav derīgas vadītāja apliecības. Tāpat par šo ķērienu ieinteresējušies arī kriminālpolicisti, jo automašīnā atradušies vairāki rīki zādzību veikšanai.

Visticamāk, bez nepatikšanām, kas gaita auto pilotu, viņš var rēķināties arī ar pamatīgu rēķinu no ceļu policijas auto apdrošinātājiem. Lai arī kopaina nav dramatiska, tuvāk ieskatoties, ir skaidrs, ka sabojātā braucamrīka remonts mērāms tūkstošos.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā