No traģēdijas paglāba veiksme: sirmgalve, kuras dzīvoklī caurumu izsita avarējušais trolejbuss, tobrīd atradās citā istabā

3 komentāri
No traģēdijas paglāba veiksme: sirmgalve, kuras dzīvoklī caurumu izsita avarējušais trolejbuss, tobrīd atradās citā istabā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Ar betona atlūzām pilna gulta, un viss vienos putekļos – tā izskatījās kādas pensionāres guļamistaba pēc tam, kad ēkas sienā Bultu un Prūšu ielas krustojumā šodien ietriecās trolejbuss. Sabiedriskā transporta šoferis gan nav vainīgs, un tam ir gūti neapgāžami pierādījumi.

Ziņas par smago ceļu satiksmes negadījumu, kurā iesaistīts vieglais auto un sabiedriskais transports, operatīvos dienestus sasniedza ap plkst. 17.00 pēcpusdienā. Atgadījums notika Prūšu un Bultu ielas krustojumā. ”Mercedes” spēkrata stūrētājs, traucoties pa Bultu ielu, neievēroja zīmi ”dodiet ceļu” un iebrauca krustojumā, taranējot pa galveno ceļu braucošo trolejbusu.

Lasi vēl – Smaga avārija Ķengaragā: trolejbusa un auto sadursmē cietuši seši cilvēki

Rezultātā sabiedriskā transporta vadītājs zaudēja kontroli pār spēkratu un iebrauca daudzstāvu mājas sienā. Mediķu palīdzība bija nepieciešama gan trolejbusa pasažieriem un šoferim, gan ”Mercedes” sēdošajiem. Notikuma vietā strādāja arī ugunsdzēsēji, jo pēc sadursmes vieglais auto sāka degt.

“Es biju tajā trolejbusā. Tagad gaidu, kad braukšu uz slimnīcu. Pārbaudīs, roka ir lauzta vai ne. (DP: Jūs sapratāt, kas notika?) Nē, es sēdēju otrādi, un mēs ar sievieti “lidojām”. Viss tumšs. Tik ātri un negaidīti,” par notikušo stāsta trolejbusa pasažiere Anna.

“Mūs apskatīja trīs mediķi. Te jau dežurē citas ekipāžas. Pirmos jau aizveda uz slimnīcu. Mēs cietām samērā viegli. Pirmos aizveda uz nestuvēm. Vīrieti un vēl kādu, tie smagāk cieta,” viņa turpina.

Dzīvoklī, kura sienā iebrauca avarējušais trolejbuss, dzīvo kāda sirma kundze. Sievietei ir grūtības ar pārvietošanos un lielāko daļu dienas viņa pavada gultā. No nāves vai smagām traumām kundzi paglāba tikai un vienīgi veiksme. Gulta piebērta ar akmeņiem. Labvēlīgu apstākļu sakritības dēļ trieciena brīdi sirmgalve atradās vannasistabā.

Daži vietējie iedzīvotāji izteica bažas, ka “Mecedes” šoferis varētu būt bijis alkohola reibumā vai kādu citu apreibinošu vielu iespaidā, taču šo versiju tagad uzdevums ir pārbaudīt policijas darbiniekiem.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā