Nepārdomāts apdzīšanas manevrs beidzas ar avāriju

1 komentārs

Nepatīkams incidents 17. novembra pēcpusdienā noticis uz Rīgas apvedceļa, Salaspils novadā. Kāda vieglā spēkrata vadītāja uz ceļa veica nepārdomātu kravas automašīnas apdzīšanu brīdī, kad pretēja josla bija ”aizņemta”. Tālbraucējs, redzot, ka tuvojas nelaime, strauji bremzēja, lai dotu iespēju pretim braucošajam tomēr atgriezties savā joslā, taču avārija jau bija neizbēgama, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Šķietami instinktīva automašīnas vadītāja rīcība uz šosejas pirms apdzīšanas manevra būtu pārbaudīt, vai pretējā josla ir brīva, un vai priekšā braucošā auto apsteigšana ir tiešām īstenojuma bez riskiem sev un citiem satiksmes dalībniekiem.

Šodien uz Rīgas apvedceļa, netālu no Muceniekiem, diemžēl kādai ”Renault” automašīnas vadītājai veiksmīgi apsteigt kādu spēkratu bija par sarežģītu. Vai nu nepareizi aprēķināts attālums, vai ātrums, vai kas cits, bet vadītajai – kundzei gados – kas bija pie ”Renault” auto stūres, nācās ciest iespaidīgajā avārijā.

Dainis precīzi neatceras, kas tā bija par mašīnu, kurā ”Renault” vadītāja teju ietriecās frontāli, taču pretī braucošais negadījumā netika ierauts. Mediķi, kurus izsauca garāmbraucēji, saņēma ziņas par avāriju ap plkst. 12.40.

Neviens no lieciniekiem tobrīd vel īsti nezināja, cik daudz cilvēku ir automašīnā un cik smagas traumas tie guvuši, tādēļ uz notikuma vietu nosūtītas divas mediķu brigādes un ārstu speciālistu ekipāža – gadījumā, ja būs nepieciešama cietušo reanimācija. Par laimi, šoreiz nopietnāk cietuši dzelži, cilvēkiem paveicies. ”Renault” vadītāja tika cauri bez traumām, bet viņas līdzbraucēja guva salīdzinoši vieglus sasitumus.

Vienu no braukšanas joslām īsu brīdi aizņēma dienestu transportlīdzekļi, izveidojās sastrēgums, taču šoreiz labu darbu izdarīja nejauši garāmbraucēji – ārzemnieki -, kas palīdzēja policistiem regulēt satiksmi. Īsi pirms plkst. 14.00 satiksme abos virzienos tika pilnībā atjaunota.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Praktiskās nodarbības beidzas ar avāriju: negadījumā Zaķusalā iekļuvis autoskolas "mācībnieks"

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Traģiskais ugunsgrēks Baltkrievijas pierobežā: labdari palīdz nelaimē nonākušajiem

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus