Nepamanīja pie luksofora stāvošus auto? Izskan versijas par traģisko piecu mašīnu avāriju Salacgrīvas pagastā

2 komentāri
Nepamanīja pie luksofora stāvošus auto? Izskan versijas par traģisko piecu mašīnu avāriju Salacgrīvas pagastā
Foto: Ekrānuzņēmums

Ceturtdienas vakarā kāds kravas automašīnas šoferis, nepamanot, ka pie luksofora sarkanās zīmes sastājusies rinda ar automašīnām, ietriecies rindas aizmugurē – avārijā cieta piecas automašīnas, un traģiski gāja bojā vīrietis. Daži uzskata, ka negadījumu izraisīja kravas automašīnu šoferiem raksturīgā neuzmanība, apzinoties, ka viņu vadītais auto ir lielāks un sadursmē izturīgāks par vieglajiem spēkratiem, taču citi ir pārliecināti, ka pirms luksofora neesot saliktas pietiekami daudz brīdinājuma un ātrumu ierobežojošas zīmes.

Īpaši smags ceļu satiksmes negadījums – šādu izsaukumu ceturtdien plkst. 19.00 vakarā saņēmuši ugunsdzēsēji, policija un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes no lieciniekiem, kuru acu priekšā notikusi piecu automašīnu avārija uz šosejas A1 Salacgrīvas pagastā pie “Otlūžiem”.

Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka viens no avārijā iekļuvušajiem ir miris – bojā gājušais ir kāds 62 gadus vecs vīrietis, kura vadītajā automašīnā “Hyundai” ietriecās kravas automašīna “Volvo”, ko vadīja 30 gadus vecs šoferis. Neveiksmīgajā ķēdes reakcijā, vieglā automašīna ietriekusies priekšā stāvošajā “Audi”. Tas, savukārt, ietriecies “BMW” spēkratā – kurš, nu jau kā ceturtais posms “vilcieniņā”, iebraucis smagajā kravas automašīnā ”Mercedes-Benz”. Cietuši divi vieglo automašīnu vadītāji un viens pasažieris.

Policisti noskaidrojuši, ka visas četras automašīnas stāvēja rindā pie luksofora gaidot zaļo gaismu. Vadoties pēc sākotnējās informācijas, smagās automašīnas šoferis nemaz nav pamanījis, ka priekšā stāvošie dirn sastrēgumā ceļa remonta. Abi kravas auto šoferi negadījumā nav cietuši.

Notikuma vietā vairākas stundas bija ierobežota automašīnu satiksme un vienubrīd šoseja tika slēgta pilnībā. Ap pusnakti auto plūsma atjaunota ierastajā ritmā un automašīnu vraki aizvesti ar evakuatoriem. Policija uzsākusi kriminālprocesu un vēl precizē notikušā apstākļus, taču klātienē sniegt situācijas aprakstu par traģisko negadījumu šodien nevarēja.

2 komentāri