Neesot zinājis, ka nedrīkst braukt reibumā: pēc uzdzīves Vecrīgā aizturēts ārvalstnieks taisnojas policijai

4 komentāri

Kāds ārvalstnieks pēc ballītes Vecrīgā nu uz daudziem gadiem var aizmirst par legālu sēšanos pie auto stūres. Turklāt viņam var rasties problēmas arī ar uzturēšanās atļaujas atjaunošanu.

Ap plkst. 4.00 rītā vecpilsētas video kameras pavērstas kādas jautras kompānijas virzienā. Vērojot piecus tumsnējos vīriešus un kādu daiļavu, policistiem radās aizdomas, ka ballētāji varētu būt krietnā reibumā, tādēļ, pamanot, ka bariņš iesēžas auto un uzsāk ceļu, ziņa par to atskanējusi apkaimē patrulējošo kārtības sargu rācijās.

Ekipāža devās ceļā, un videonovērošanas centra darbinieki tikmēr koordinēja policistu nokļūšanu līdz aizdomīgajam transportlīdzeklim. Tā šoferis tika apturēts 11. novembra krastmalā.

Dokumentu pārbaudē kārtībsargi konstatēja, ka pie stūres ir Indijas pilsonis, tāpēc turpmākā komunikācija noritēja viņam saprotamajā angļu valodā. Uz jautājumu, vai tovakar ir lietots alkohols, vīrietis atbildēja apstiprinoši, taču taisnojās, ka neesot zinājis, ka nav ļauts vadīt auto reibumā.

Vīrietim konstatēts 1,8 promiļu reibums, un par šādu pārkāpumu ir paredzēts gan liels naudas sods, gan arī autovadītāja tiesību atņemšana uz pieciem gadiem.

4 komentāri