Nebija neviena atstarotāja! Uz šosejas Rīga – Valmiera nāvējoši notriec sievieti

23 komentāri
Nebija neviena atstarotāja! Uz šosejas Rīga – Valmiera nāvējoši notriec sievieti
DEGPUNKTĀ

Ceturtdien, 21.novembrī, ar traģēdiju beidzās kādas sirmas kundzes pastaiga pa neapgaismotu ceļu uz šosejas Rīga – Valmiera, netālu no ciemata Sunīši.

Sieviete pakļuva zem braucošas automašīnas riteņiem un no gūtajām traumām mira turpat notikuma vietā. Notriektajai kundzei uz apģērba nebija neviena atstarojoša elementa, un šoferis viņu vienkārši nepamanīja. Bojāgājusī ir kāda 1952.gadā dzimusi sieviete.

Automašīnas “Volkswagen Golf” vadītājs ceturtdienas vakarā piedzīvoja vienu no ļaunākajiem autobraucēja murgiem. Tumsas aizsegā šoferis nepamanīja ceļu šķērsojošu sievieti un uztriecās viņai virsū. Pēc sadursmes gājēja aizšļūca pa asfaltu vairākus metrus uz priekšu, aiz sevis atstājot asins pēdas.

Šoferis, cienījama vecuma kungs, uzreiz pēc apstāšanās skrēja pie notriektās. Jau tuvojoties sievietei, viņš saprata, ka palīdzību sniegt vairs nav iespējams. Par negadījumu uzreiz tika informēts glābšanas dienests un policisti.

Likvidēt negadījuma sekas ieradās ugunsdzēsēju ekipāža. Lai aizvestu avarējošo “Volkswagen”, tika izsaukts evakuators. Sadursmes rezultātā spēkratam tika bojāta virsbūves priekšējā daļa un izsists vējstikls. Policijas eksperti, kas veica sievietes apskati, secināja ka kundzes apģērbā nav neviena gaismu atstarojoša elementa vai kāda aksesuāra, kas varēja palīdzēt viņai būt redzamai uz neapgaismotā ceļa.

Apkopojot līdzīgu traģisku incidentu statistiku par Rīgas reģionu, izkristalizējas skaitļi, kas neiepriecina. Faktiski situācija ir kritiska, jo gājēji klaji ignorē drošības normas.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!