Mulsinoša pāreja Daugavgrīvas ielā rada draudus gājējiem

0 Komentāru

Raidījums “Degpunktā” jau vēstīja par avāriju, kurā uz gājēju pārejas notriekts vīrietis – gājēju samulsinājuši luksofori uz Daugavgrīvas ielas.

Uzklausot ilgstošas iedzīvotāju sūdzības, Rīgas domes Satiksmes departaments jau pirms mēneša veicis uzlabojumus, bet tie nenesot lolotos augļus, – tā uzskata iedzīvotāji, kuriem šis krustojums joprojām regulāri jāšķērso.

Pagājušajā nedēļā raidījumā tika stāstīts par negadījumu uz Daugavgrīvas ielas gājēju pārejas, kur kāds neuzmanīgs 66 gadus vecs vīrietis pakļuva zem kravas auto riteņiem, jo nebija pamanījis, ka luksoforā deg sarkanā gaisma.

Rīgas domes Satiksmes departaments jau saņēmis vairākas sūdzības par šīs ielas luksofora neparocību gājējiem dēļ intervāla starp zaļajām gaisām. Taču Satiksmes departaments skaidro, ka bez tā ceļu satiksme šajā krustojumā būtu apgrūtināta automašīnu vadītājiem.

“Ņemot vērā, ka ir jāšķērso divas brauktuves, gājēju signāls ir sadalīts divās daļās, ka no sākuma var šķērsot vienu brauktu un pēc tam otru. Šajā brīdī ir iespējams veikt kreiso pagriezienu no Durbes ielas, tādējādi uzlabojot caurlaides spēju krustojumā,” skaidro Satiksmes departamenta pārstāve Beāte Dambīte.

Apmēram pirms mēneša uz šīs gājēju pārejas veikti labojumi.

“Saņēmām sūdzības, ka gājēji mēdz pārskatīties šo signālu, vērojot pretējās ielas puses signālu, nevis to, kas attiecas un konkrēto brauktuvi, mēnesi atpakaļ ir uzstādīta speciāla konstrukcija, tā sauktā “žalūzija”, kas stāvot vienā ielas pusē aizsedz zaļās gaismas luksofora signālu,” min Dambīte.

Tiesa, nelaimes gadījums notika brīdī, kad šie uzlabojumi, nosedzot zaļo signālu ar žalūzijām, jau bija veikti, tāpēc par tā efektivitāti daži no gājējiem ir skeptiski noskaņoti.

Patrīcija, kura Latvijā uzturas apmēram gadu, atklāj, ka šis krustojums viņai sagādā galvassāpes.
Patrīcija
studente no Vācijas

Jā, es to pamanu un tas ir diezgan kaitinoši. Kad es eju uz universitāti, man tāda sajūta, ka vienmēr jāstāv ielas vidū uz tās saliņas. Domāju, ka tas nav droši. Un ļoti bieži gadās tā, ka nākas pārskatīties uz otru sarkano gaismu. Kad brauc ar riteni, tu nepamani to otru zaļo gaismu. Kad sākt braukt mašīnas, tas var beigties pavisam slikti.

Iespējams, vēršot uzmanību šai problēmai gājēji šo krustojumu turpmāk šķērsos ar īpašu piesardzību.

0 Komentāru