“Mēs divus alus izdzērām vakarā pie šašlika”; vīrietis divu promiļu reibumā mēģina attaisnoties par braukšanu reibumā

2 komentāri

Kāds šoferis pavisam nesen Iecavā iekritis policistu nagos un šķīries ne tikai no sava braucamā un krietnā naudas žūkšņa, bet arī, visticamāk, nu būs spiests meklēt citu nodarbošanos.

Ap pusdesmitiem vakarā, patrulējot Iecavas ielās, policistu uzmanību piesaistījis kāds uz klusas ieliņas apturēts “Opel”. Lai arī šoferis neko nebija pārkāpis, kaut kas tomēr piesaistījis inspektoru skatus.

“Piebraucot, lai pārliecinātos, ka ar vadītāju viss ir kārtībā, vadītājs teica, ka jā, bet viņa uzvedība likās aizdomīga, jo runāja, klanot galvu, un cigarete bija mutē iebāzta otrādāk, ar filtru uz priekšu,” stāsta Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis.

Lai arī redzētais raisījis zināmas aizdomas, patruļa turpinājusi savu ceļu, taču drīz vien inspektori tomēr nolēmuši atgriezties.

Taču šo plānu realizēt inspektoriem nav izdevies, jo laikā, kamēr policisti turpat stāvlaukumā apgriezušies, “Opel” stūrētājs devies ceļā. Policisti automobili panākuši nākamajā krustojumā, kur lūguši šoferi apstāties, taču vīrs tā īsti nav uztvēris inspektoru teikto.

Lai gan šoferis noliedzis, ka ir lietojis alkoholu, ņemot vērā aizdomas, kas ar katru mirkli tikai pastiprinājās, talkā ņemts alkometrs, kas uzrādīja alkohola klātbūtni.

“Nevar būt… Mēs divus alus izdzērām vakarā pie šašlika. Bet tā nevar būt,” policistiem šaubas izrādīja autovadītājs.

Alkometra rādījums gan lika pamatīgi apšaubīt šofera teikto, jo vīrietis atradies vairāk nekā divu promiļu reibumā. Tomēr neparastākais šajā stāstā ir fakts, ka īsi pirms ceļu policijas ierašanās, kad auto atslēgas un visi dokumenti jau atradušies pie inspektoriem, pārkāpējs negaidīti izdomājis aizlaisties. Protams, pēc īsa sprinta viņam nācies padoties.

“Vīrietim bija visas kategorijas smagā transporta vadīšanai. Līdz ar to pēc šā gadījuma viņam auto vadīšana kā profesionālim būs jāatliek,” norāda Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis.