“Melnā statistika”: piektdien avārijās Latvijā liels skaits cietušo

Pievienot komentāru
“Melnā statistika”: piektdien avārijās Latvijā liels skaits cietušo
EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Vakar Latvijā reģistrēti 132 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 34 cilvēki, kas ir būtiski vairāk nekā vidēji ikdienā, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Piemēram, pagājušajā gadā satiksmes negadījumos Latvijā cieta 4071 cilvēks jeb vidēji 11 ceļu satiksmes dalībnieki diennaktī.

Piektdien 22 cilvēki cietuši avārijās Rīgā un tās apkārtnē, seši – Latgalē, trīs – Kurzemē, divi – Zemgalē, bet viens – Vidzemē.

Seši no cietušajiem bija gājēji, bet astoņi – velosipēdisti, tostarp Rīgā negadījumos iekļuva pieci gājēji un trīs velosipēdisti. Pa vienam velosipēda vadītājam avārijās iekļuva arī pārējos Latvijas novados, tostarp Latgalē – divi.

Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija vakar aizturējusi desmit autovadītājus: pa trim – Rīgā un tās apkārtnē un Kurzemē, divus – Vidzemē, bet pa vienam – Zemgalē un Latgalē.

Par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 164 protokoli. Rīgas apkārtnē par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu sodīti 34 autovadītāji, Vidzemē – 46, Zemgalē – 36, Kurzemē – 34, bet Latgalē – 14 autovadītāji.

Kopumā policija vakar noformējusi 403 protokolus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.