Mācības sākušās: ceļu policija cer, ka cilvēki arī turpmāk nezaudēs modrību uz ceļu

Pievienot komentāru

Nekādu ievērojamu ceļu satiksmes negadījumu jaunā mācību gada pirmajā skolas dienā, par laimi, neesot fiksēti. Gan skolēni, gan automašīnu vadītāji intensīvajā satiksmē uzvedušies uzmanīgi un ievērojuši drošības pasākumus. Policija cer, ka cilvēki arī turpmāk nezaudēs modrību uz ceļa.

Pirmdien Latvijā tika aizvadīta pirmā skolas diena un policija ielās pievērsa pastiprinātu uzmanību ceļu satiksmes drošībai. Ņemot vērā palielināto bērnu un jauniešu plūsmu īpaši rīta pusē, patruļas izvēlējās dežurēt tieši pie mācību iestādēm un tām tuvumā esošajām gājēju pārejām. Šie drošības pasākumi turpināsies arī visu atlikušo nedēļu.

Vecāki, kas ar automašīnu uz skolu veda savas atvases, bija informēti par izmaiņām uz ceļa, taču neesot manījuši uzkrītoši daudz policijas ekipāžu. Viņuprāt, likumsargu klātbūtne uz ceļa tomēr mazliet trūka.

Daži Rīgas iedzīvotāji uzskata, ka, lai bērni un jaunieši nebūtu apdraudēti uz ceļa, vispirms esot jāsāk ar pašu skolēnu izglītošanu. Bieži negadījumi saistīti tieši ar skriešanu pāri ceļam, iepriekš nepārliecinoties par drošību. Arī ielu infrastruktūru būtu vērts uzlabot.

Ceļu policija, apkopojot statistiku, ir apmierināta ar aizvadīto pirmo skolas dienu. Viņi stāsta, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, ceļu satiksmes dalībnieki – gan mazi, gan lieli – šogad bijuši netipiski uzmanīgi.