“Lūdzu, lūdzu. Nelauziet dzīvi.” Dzērājšoferis pēc apturēšanas mēģina spēlēt uz policistu jūtām

3 komentāri
“Lūdzu, lūdzu. Nelauziet dzīvi.” Dzērājšoferis pēc apturēšanas mēģina spēlēt uz policistu jūtām

Rīgas ielās, iespējams, ir pārāk maz policistu, lai pārbaudītu katru aizdomīgo braucēju,| bet, ja noteikumi tiek pārkāpti brutāli, varat būt droši, ka pirmā pretī braucošā ekipāža jūs apstādinās.

Pavisam nesen tukšajās un naksnīgajās Pārdaugavas ielās likuma sargi ievērojuši kādu “Audi”. Tā šoferis, pamanot policistus, tā teikt, ”noraustījies” tāpēc vīri nolēmuši braucamrīku vēl brīdi pavērot.

Ņemot vērā aizdomas par to, ka arī šajā gadījumā, pie stūres varētu atrasties tas pats vīrietis, kuram liegts piedalīties satiksmē, policisti lūguši šoferi piestāt. “Audi” apstājies un policisti drīz vien pārliecinājušies par to, ka viņu priekšnojauta nepievīla. Turklāt, no auto salona uzvēdījis specifisks alkohola smārds.

Uz notikuma vietu izsaukti ceļu policisti un “Audi” stūrētājs drīz vien nodots kolēģu rokās. “Vakar izdzertais” alkohols, šajā dienā alkometrā uzrādījis nedaudz vairāk nekā divu promiļu reibumu.

Taču šī “Audi” šoferis, nebija vienīgais, kuram pēdējo dienu laikā atpakaļskata spogulī parādījušās zilās patruļauto bākugunis. Arī kāda “BMW” šoferis parūpējis par to, lai nepaliktu nepamanīts, ievērojamā ātrumā aiztraucoties garām policistiem.

Protams, redzot šādus skatus, vīri nolēmuši auto panākt un apturēt, taču lai to izdarītu, nācis krietni piespiest gāzes pedāli. Savukārt, “BMW” vadītājs, redzot policijas auto, tikai paātrinājis gaitu un kādu krustojumu šķērsojis pie sarkanās gaismas, bet tad, negaidīti pārdomājis un piebremzējis. Vadītājs pats apturēja auto un, izkāpjot ārā, pats atvainojās policijas darbiniekiem par savu rīcību un vēlāk burtiski lūdzies “nesalaust dzīvi”.

“BMW” vadītāja izelpā konstatēta nedaudz vairāk, nekā promile alkohola. Tas nozīmē, ka automobilis kādu brīdi atradīsies policijas stāvlaukumā, šoferis šķirsies no krietnas naudas summas un vismaz divus gadus, nu varēs staigāt kājām.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā