Kungs cienījamos gados pārbrauc pāri gājējam

93 komentāri

Rīgā notikusi kāda gluži neticama avārija, kurā smagi ievainots gājējs, kam kāds kungs gados pārbraucis pāri, vēsta “Degpunktā”.

Trešdienas pēcpusdienā, īsi pēc pulksten trijiem dienā, notikušo smago ceļu satiksmes negadījumu piefiksējušas arī kāda veikala videokameras. Jāteic, ka to uzņemtie kadri liek ieplesties acīm.

Ceļu policija saņēmusi izsaukumu uz Gogoļa un Lāčplēša ielas krustojumu. Sākotnējā informācija bija, ka transportlīdzekļa vadītājs ir uzbraucis virsū gājējam. Ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Tika konstatēts, ka “Toyota” vadītājs ir uzbraucis gājējam uz pārejas pār ielu. Sākotnējā informācija liecina, ka gājējs bija devies pie viņam atļautā – zaļā luksofora – signāla, bet izmeklēšanā to vēl noskaidros.

Uz notikuma vietu devušās divas neatliekamā medicīniskā dienesta automašīnas, tostarp arī ārstu – speciālistu brigāde. Kā norāda mediķi, cietušais vīrietis negadījuma bija guvis smagu politraumu, taču bijis pie samaņas un steidzami nogādāts tuvējā slimnīcā tālākās palīdzības sniegšanai.

Kā norāda policijā, transportlīdzekļa vadītājs, kurš notrieca gājēju, bija 1937. gadā dzimis vīrietis. Negadījuma vietā tika noskaidrots, ka viņam kopš 2016. gada piemērots transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums, jo nebija veikta ikgadējā veselības pārbaude.

Protams, šāda rīcība ir krimināli sodāma, tādēļ pēc notikušā ir ierosināta lieta un šobrīd turpinās izmeklēšana.

Pats vadītājs notikušo skaidroja, ka viņam priekšā esot braucis autobuss, aiz kura braucis viņš un neesot pamanījis gājēju.

Komentējot video redzētos mirkļus, ceļu policists aicina ikvienu gājēju būt ārkārtīgi uzmanīgam, šķērsojot ielu. Pat ja atrodaties uz gājēju pārejas un šķērsojat brauktuvi pie zaļās gaismas, der rūpīgi novērtēt, vai autovadītājs jūs redz. Tas var pasargāt no ļoti nepatīkamām situācijām. Video ar ielā redzēto “Degpunktā” demonstrēja arī satiksmes ekspertam un tiesu ekspertam Oskaram Irbītim, kurš analizējis simtiem dažādu ceļu satiksmes negadījumu.

Viņš norāda, – video redzams milzīgs apjukums, pie stūres sēdošais cilvēks galīgi neorientējas situācijā. “Visas šīs darbības vai, pareizāk sakot, šī pilnīgākā bezdarbība, nereaģēšana uz pirmreizēju uzbraukumu, pēc tam ar abiem tiltiem tiek pārbraukts pāri cilvēkam un neseko arī tālākā reakcija, – automobilis turpina kustību. Tas tikai liecina, ka šī cilvēka spēja vadīt automobili ir pielīdzināma nullei,” norāda Irbītis.

Eksperts norāda, ka autovadītāju veselības pārbaudes Latvijā jau tā ir salīdzinoši vieglas. Tātad var spriest, ka attiecīgā video kadros redzamajam stūrētājam bijušas kādas gana lielas problēmas, kas nav ļāvušas nokārtot formalitātes.

93 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Krišjāņa Baronā ielā iedzīvotāji pamanījuši bērnus, kas staigājuši pa ēkas jumtu

Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība