“Krīt un ietriecas mājas sienā”; policija Vecrīgā aptur piedzērušos velosipēdisti

5 komentāri

Jaunai sievietei Vecrīgā, kura pirms sēšanās pie sava velosipēda stūres bija iztukšojusi iespaidīgu daudzuma grādīgo dzērienu, paveicās, ka viņu pirms nonākšanas uz kādas lielākas ielas pārķēruši policisti.

Ap diviem naktī galvaspilsētas video kameras piefiksējušas kādu jaunu sievieti, kura bija atsēdusies uz bruģa Alksnāja ielā. Lai arī sākumā acīmredzami iereibusī velosipēdiste nav radījusi ne mazākas aizdomas un kamera turpinājusi strādāt patruļas režīmā, kādā mirklī pie monitoriem sēdošie inspektori ievērojuši, ka jaunkundze tomēr nedaudz atžirgusi, piecēlusies un jau grasās kaut kur braukt.

“Videonovērošanas centra darbinieki pievērsa viņai uzmanību un vienlaikus informāciju par notiekošo nosūtīja tuvākajai Rīgas pašvaldības policijas ekipāžai,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Un jāteic, ka labi vien bija, ka policisti pamanīja jaunkundzes centienus, jo pavisam drīz kļuva skaidrs, ka pedāļu minēja sev drīzāk nodarīs pāri, nekā nonāks mājās. “Sākotnēji izskatījās, ka varbūt pat viņa varētu tikt galā ar velosipēda vadību, taču dažus mirkļus vēlāk viņa ietriecās tuvējās ēkas sienā,” norāda Sadovskis.

Tomēr neatkarīgi no piedzīvotā jaunkundze drīz vien atgriezusies pie sava braucamrīka stūres un vēlreiz izmēģinājusi laimi, taču turpat jau bijuši arī policisti.

Šajā gadījumā gan stundas gājiena vietā jaunkundzei šo laiku nācies pavadīt, gaidot ceļu policistus, kuri pārņēma visu turpmāko darbu un pārkāpējai noformēja protokolu par pedāļu mīšanu reibumā.

Atkarībā no likumsargu konstatēto promiļu daudzuma sievietei nāksies maksāt naudas sodu, kas ir ekvivalents vismaz desmit, ja ne pat divdesmit braucieniem mājup ar taksometru, kas šajā gadījumā, domājams, būtu bijusi veiksmīgāka izvēle.